Speváčku Jessie J obvinili, že ukradla časť piesne

Jessie j
Britská speváčka Jessie J. Foto: zimbio.com

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Britská speváčka Jessie J čelí žalobe za porušenie autorských práv zo strany speváka Willa Loomisa, ktorý tvrdí, že rodáčka z Londýna bez povolenia použila časti jeho skladby Bright Red Chords z roku 2008 pre svoj hit Domino.

Pán Loomis nikdy nedal súhlas na použitie jeho skladby. Preto očakávame, že súd rozhodne v náš prospech a potvrdí toto jasné porušenie autorských práv,“ uviedol spevákov právny zástupca.

Loomis ešte v apríli zverejnil na portáli YouTube video porovnávajúce obe skladby, aby poukázal na ich podobnosť.

Dvadsaťštyriročná Jessie J, vlastným menom Jessica Ellen Cornish, debutovala albumom Who You Are, ktorý vyšiel vlani vo februári a obsahoval aj spomínaný hit Domino.

Za túto nahrávku následne v októbri získala cenu MOBO (Music of Black Origin) pre najlepší album, pričom triumfovala aj v kategóriách Najlepší britský interpret, Najlepší nováčik a Najlepšia pieseň za skladbu Do It Like a Dude.

V súčasnosti pracuje na svojej druhej štúdiovke, na ktorej by sa ako hostia mali objaviť aj rapper Tinie Tempah a spevák Ed Sheeran. Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ed SheeranJessie J