Spevák Puddle of Mudd sa priznal, je závislý na kokaíne

Wes Scantlin puddle of mud
Spevák skupiny Puddle of Mud Wes Scantlin. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 5. júla (WEBNOVINY) – Spevák americkej rockovej skupiny Puddle of Mudd Wes Scantlin, ktorého v apríli obžalovali z držby kokaínu, v stredu priznal svoju vinu. Obvinenie sa vzťahuje na incident z januára, keď policajná hliadka 40-ročného hudobníka zatkla po tom, čo u neho našla vtedy bližšie nešpecifikovanú drogu.

Okrem toho bol Scantlin obžalovaný i z jazdy pod vplyvom drog a tiež šoférovania bez vodičského oprávnenia. So žalobcami sa však dohodol, že ak sa prizná k držbe kokaínu, ostatné prehrešky mu odpustia.

Do väzenia zatiaľ nepôjde, musí však absolvovať protidrogový program. Ak tak neurobí do augusta, hrozí mu, že ho pošlú za mreže.

Skupina Puddle Of Mudd má na konte šesť štúdiových albumov. Zatiaľ posledný s názvom re(disc)overed, ktorý je plný coververzií, vyšiel vlani v auguste. Najväčšie hity kapely ako Control, Blurry či She Hates Me pochádzajú z nahrávky Come Clean (2001), z ktorej predali vyše päť miliónov kusov.

V júni sa skupina, ktorá má na konte štyri Billboard Music Awards, predstavila na neďalekom rakúskom festivale Nova Rock v Nickelsdorfe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom