Spevák z Godsmack má problémy, kapela nepríde na Topfest

Godsmack
Kapela Godsmack Foto: facebook.com

BRATISLAVA 28. júna (WEBNOVINY) – Americká skupina Godsmack, ktorá mala byť jedným z ťahákov festivalu Topfest, sa na tomto podujatí nepredstaví.

Spevák kapely Sully Erna prekonáva bližšie nešpecifikovanú chorobu a na Slovensko nemôže prísť.

Lekár mu minulý piatok naordinoval päťdňový hlasový pokoj a do Topfestu, ktorý sa bude konať 29. a 30. júna na letisku v Piešťanoch, mal byť v poriadku.

Nakoniec je všetko inak – pauzovať musí niekoľko týždňov a tak musela skupina zrušiť všetky koncerty v Európe. Erna sa už fanúšikom ospravedlnil aj na oficiálnej webovej stránke formácie godsmack.com.

„Vy, čo ste nás nemohli vidieť, sľubujeme, že sa vrátime. Teraz ma čaká veľa odpočinku a to až dovtedy, keď mi môj lekár nedá zelenú. Prijmite moje ospravedlnenie, Európa. V budúcnosti nás uvidíte. Ďakujem za vašu podporu a porozumenie,“ napísal 44-ročný spevák.

Organizátori hľadajú náhradu

Organizátori Topfestu tak len jeden deň pred začiatkom podujatia musia riešiť nečakanú situáciu. „Pred dvomi dňami nám manažment avizoval, že to nevyzerá tak ružovo, ako sa zdalo cez víkend, ale napriek oficiálnym vyjadreniam ešte stále horela malá iskrička nádeje, ktorú však tento večer manažment skupiny definitívne sfúkol oficiálnym vyjadrením, ktoré nám poslali.

Pohoda
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hnevať sa na nich určite nemôžeme – je to pochopiteľný dôvod – choroba sa bohužiaľ nevyhýba ani spevákom.

Priznávam, že už od prvého avíza pracujeme na prípadnej náhrade, ale za tak krátku dobu to v tejto chvíli nevidím obzvlášť nádejne. Ale bojovať ešte zabojujeme. Napriek tomu, že za to nemôžeme, sa chcem všetkým fanúšikom tejto skupiny ospravedlniť a verím, podobne ako skupina, že si to ešte niekedy vynahradíme,“ povedal organizátor Dušan Drobný.

Na deviatom ročníku Topfestu tento rok vystúpi fínska metalová skupina Nightwish, rakúska skupina Bauchklang či numetalová formácia Ill Niňo. Okrem nich sa v Piešťanoch predvedú aj Kabát, Iné Kafe, IMT Smile, Slobodná Európa, Polemic, Vidiek, Aneta Langerová, Čad, Aya, Zoči Voči, Divokej Bill, Škwor, Harlej, Konflikt, Heľenine oči, Horská Chata, Paranoid, Braňo Mojsej, Wadda, Downhill alebo Zuzana Smatanová.

V Top Trance vystúpi aj Martin Solveig

V tanečnom stane Top Trance sa o hudobnú produkciu postarajú Martin Solveig, Markus Schulz i Jochen Miller. V rámci bonusového dňa podujatia s názvom Topfest PLUS vystúpi 13. júla na piešťanskom letisku americká legenda Guns N’ Roses.

Klasické permanentky na festival sa predávajú za 40 eur, V.I.P. permanentky za 70 eur a jednodňový lístok sa dá kúpiť za 25 eur. Osoby ZŤP a ZŤP-S majú možnosť zakúpiť si vstupenku so zľavou 50 percent, ich sprievod hradí plnú sumu.

Vstupenky na Guns N‘ Roses stoja 20 (zadné státie), 39 (státie) a 59 (V.I.P. státie) eur. Ľudia si zároveň za 60 eur môžu kúpiť spoločnú vstupenku na Topfest s lístkom na koncert Guns N‘ Roses v kategórii státie. Stanové mestečko festivalu otvoria už dnes o 12:00.

Agentúru SITA informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBraňo MojsejZuzana Smatanová