Spice Girls dajú do dražby šaty, ktoré si pamätajú slávu

Spice Girls
Spice Girls Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Bývalé členky skupiny Spice Girls Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell sa rozhodli ponúknuť do dražby svoje outfity z čias najväčšej slávy.

Výťažok poputuje na konto charitatívnych organizácií Save the Children a Children in Need. Iniciátorkou celej myšlienky bola matka štyroch detí Beckham, ktorá dlhodobo podporuje filantropické aktivity.

„Doteraz mám všetky svoje kostýmy. Už sa neviem dočkať, kedy moja Harper trochu vyrastie, aby si mohla niektoré vziať,“ povedala módna ikona, ktorá svoju dcéru priviedla na svet pred 11 mesiacmi. „Zvyšok však pôjde na charitu. Myslím si, že robíme fantastickú vec,“ dodala.

Súbor kostýmov do dražby obsahuje aj čierne kožené šaty, ktoré si Beckham obliekala pod prezývkou Posh Spice, leopardie overaly Mel B vtedy známej ako Scary Spice, dievčenské šaty Emmy Bunton alias Baby Spice, športové kostýmy Mel C, teda Sporty Spice a minišaty Geri, ktorú volali Ginger Spice.

Vydražiť sa budú dať aj topánky na platforme, ktoré boli pre hviezdy 90. rokov minulého storočia typické. Jediná členka, ktorá ich nemala rada, bola Victoria Beckham. „Nenávidela ich, nikdy by si ich neobula,“ prezradila na exkolegyňu Halliwell.

Spice Girls – Wannabe

Spice Girls

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením sveta 90. rokov 20. storočia. Vydali tri štúdiové albumy – Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000).

Od ich debutového hitu Wannabe predali vo svete viac ako 28 miliónov kópií albumov. V roku 1998 odišla zo skupiny Geri Halliwell, o dva roky sa Spice Girls rozpadli úplne.

Každá z nich sa venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili. V súčasnosti spoločne propagujú muzikál Viva Forever, v ktorom zaznejú ich najznámejšie piesne.

Na doskách londýnskeho West Endu šou odštartuje v decembri.

Informácie pochádzajú z webstránky www.hollywoodreporter.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emma BuntonGeri HalliwellMel BVictoria Beckham