Spice Girls sú opäť spolu, spojil ich muzikál

Spice girls
Bývalé členky skupiny Spice Girls sa tešia na muzikál s ich piesňami. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 27. júna (WEBNOVINY) – Bývalé členky skupiny Spice Girls sa v utorok stretli v Londýne, aby uviedli muzikál Viva Forever založený na ich slávnych piesňach z 90. rokov minulého storočia.

Victoria Beckham, Melanie Brown, Emma Bunton, Melanie Chisholm a Geri Halliwell tak odštartovali propagáciu javiskovej šou, ktorej premiéra sa uskutoční v decembri na West Ende.

Predstavujeme novú generáciu dievčenskej sily,“ uviedla 38-ročná Beckham. Podľa autorky muzikálu Jennifer Saunders to bude príbeh o trpkej chuti reality, ktorú prináša sláva. S myšlienkou uskutočniť tento projekt prišla producentka filmového muzikálu Mamma Mia! (2008) Judy Craymer. Tá Saunders opísala ako skvelú spolupracovníčku.

Porozumela úzkosti žien, strachu z odsúdenia a nervozity z toho, že jedného dňa, keď prídu do istého veku, budú neviditeľné,“ uviedla Craymer. „Počúvali sme skladby Spice Girls deväť mesiacov bez prestávky. Jennifer prišla s nápadom na rodinný príbeh, ktorý sa týka dnešných celebrít. Bude to o chaose, ktorý televízne talentové šou prinášajú do životov rodín a do priateľstiev,“ vysvetlila.

Podujatie, ktoré spojilo päticu žien po niekoľkých rokoch, sa konalo v hoteli St. Pancras Renaissance, kde v roku 1996 Spice Girls nakrútili videoklip k prelomovému hitu ich kariéry Wannabe. „Tieto dievčatá sú úžasné, skvelé a láskavé. Som vďačná, že mám také priateľky,“ uviedla 39-ročná Halliwell, ktorá skupinu opustila v roku 1998, teda dva roky pred jej úplným rozpadom.

To hovorí len preto, že odišla,“ žartovala 38-ročná Chisholm známa ako Mel C. „To, že naše piesne budú znieť noc čo noc v divadle, je pre nás veľká pocta,“ dodala. „Môj malý syn netuší, čím sme boli, takže sa už neviem dočkať, keď to uvidí,“ prezradila 36-ročná Bunton.

Skupina Spice Girls bola najúspešnejším dievčenským zoskupením sveta 90. rokov 20. storočia. Vydali tri štúdiové albumy – Spice (1996), Spiceworld (1997) a Forever (2000). Po rozpade skupiny sa každá z nich venovala sólovej kariére v oblasti hudby či módy a svojim rodinám. V roku 2007 vydali kompiláciu Greatest Hits a pre jedno svetové turné sa opäť spojili.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emma BuntonGeri HalliwellVictoria Beckham