Spisovateľ Stephen Covey zomrel po páde z bicykla

Stephen Covey
Foto: SITA

BRATISLAVA 17. júla (SITA) – Vo veku 79 rokov zomrel americký spisovateľ Stephen R. Covey, ktorý sa preslávil dielom 7 návykov skutočne efektívnych ľudí (2010).

Autor naposledy vydýchol v pondelok 16. júla v Eastern Idaho Regional Medical Center, čo potvrdila hovorkyňa nemocnice. Podľa jeho rodiny podľahol zraneniam, ktoré si v apríli privodil pádom z bicykla.

V čase úmrtia pri ňom bola jeho manželka Sandra a deti so svojimi partnermi. Covey vychoval až deväť detí, ktoré majú 52 potomkov.

Stephen R. Covey bol popredným autorom motivačnej literatúry. Z jeho najznámejšieho diela z roku 1989, ktoré na Slovensku vyšlo po prvý raz v roku 1994 pod názvom 7 návykov pre úspešný a harmonický život, sa na celom svete predalo viac ako 20 miliónov kópií.

Podľa magazínov Time a Forbes ide o jednu z najvplyvnejších kníh v oblasti manažmentu. Time spisovateľa v roku 1996 dokonca zaradil medzi 25 najvplyvnejších ľudí sveta.

Audioverzia publikácie s originálnym názvom The Seven Habits of Highly Effective People je podľa jeho webstránky najpredávanejšou nefiktívnou audioknihou na svete.

Na Slovensku mu vyšla aj publikácia Najdôležitejšie najskôr: Ako žiť, mať rád život, učiť sa z neho a niečo hodnotné po sebe zanechať (1996), ktorú napísal spoločne s Rogerom Merrillom a Rebeccou Merrillovou.

V češtine mu vyšli aj publikácie Bez zásad nemůžete vést (2003), 8. návyk (Od efektivnosti k výjimečnosti) (2007), Důvěra: jediná věc, která dokáže změnit vše (2008) alebo Jak dosahovat předvidatelných výsledků v nepředvídatelných časech (2010).

Informácie zverejnila webová stránka cnn.com.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom