Spíte na ľavej strane? Potom získate oveľa viac zdravotných výhod ako ostatní

Spanok 1.jpg

Spíme v priemere asi osem hodín denne, čo je asi jedna tretina z nášho celkového života. Spánok je jednoducho veľmi dôležitou súčasťou našej existencie.

Všetci vieme, že pre naše duševné a fyzické zdravie býva rozhodujúca dĺžka odpočinku, ale vedeli ste, že dôležitým faktorom môže byť aj poloha počas spánku? Je tá vaša správna? Posvieťte si na to. Práve tento fakt môže byť vstupenkou k lepšiemu spánku a zdraviu.

Ktorá je tá správna poloha počas spánku?

Poloha, kde ležíte na chrbte, je nebezpečná pre tých, ktorí majú astmu, pretože vyvoláva ťažkosti s dýchaním. Na druhej strane, spať na pravej strane len zhoršuje stav tráviaceho systému.

Všetky tieto problémy nielenže znižujú kvalitu spánku, ale aj skrátia dĺžku jeho trvania. Takže, ako teda spať? Pokiaľ ide o výhody, oveľa lepšie je ležať na ľavej strane. Tu sú dôvody, ktoré vás môžu presvedčiť.

Asthmatic man suffers from asthma and is using inhaler.
Asthmatic man suffers from asthma and is using inhaler. www.thinkstockphotos.com

Tráviaci systém funguje efektívnejšie

Poloha počas spánku, pri ktorej ležíte na ľavej strane tela, môže zlepšiť celkovú funkčnosť tráviaceho systému. To umožňuje telu lepšie vstrebať živiny a odstrániť toxíny rýchlejšie a efektívnejšie.

Tráviaci systém, trávenie, bolesť brucha, brucho
Woman Has Stomach Ache Sitting on Bench at Park www.thinkstockphotos.com

Zdravie pre naše srdce

Ďalším benefitom tejto polohy je fakt, že môže zlepšiť náš krvný obeh a kardiovaskulárny systém. Tieto skutočnosti umožnia srdcu pracovať lepšie, čím krvná cirkulácia prebieha efektívnejšie.

Kardiovaskulárny systém, srdce, cievy
Close-up of a human cardiovascular system www.thinkstockphotos.com

Lepšia funkčnosť sleziny

Možno to znie neuveriteľne, ale poloha počas spánku, pri ktorej ležíte na ľavej strane, môže vplývať aj na zdravie vašej sleziny. Tento orgán totiž pracuje efektívnejšie a vaše telo sa lepšie a rýchlejšie zbaví toxínov.

Je to naozaj úžasné, ako poloha počas spánku môže zlepšiť celkový zdravotný stav. Takže, ak nespávate na ľavej strane, skúste to čo najskôr.

Slezina, organizmus
Spleen – Female Organs – Human Anatomy www.thinkstock.com

Ako sa naučiť ležať na ľavej strane?

Dobrým trikom, ktorý vám môže pomôcť preučiť sa na správnu polohu, môže byť nasledujúci tip. Dajte si svetlo na pravú stranu od miesta, kde spíte, takže keď si ľahnete vpravo, budete  sa chcieť prirodzene odvrátiť od svetla a otočíte sa doľava. Existuje mnoho účinných spôsobov, ako zmeniť pozíciu počas odpočinku, takže je len na vás nájsť správne riešenie, ktoré vám bude vyhovovať.

Spánok, spať, snívať, sen
Serene Caucasian woman napping „n on the couch. www.thinkstockphotos.com

Zdroj: Fithacker

Ak sa vám článok páčil, ďakujeme, že sa oň podelíte.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom