Spojené štáty a Južná Kórea diskutovali o budúcoročných vojenských cvičeniach

Jim Mattis, Čong Kchjong tu
Sprava: americký minister obrany Jim Mattis a juhokórejský minister obrany Čong Kchjong-tu prichádzajú do Pentagonu, aby diskutovali o budúcoročných vojenských cvičeniach. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 31. októbra (WebNoviny.sk) – Spojené štáty americké a Južná Kórea posudzujú, či na budúci rok uskutočnia rozsiahle vojenské cvičenia, pričom o tejto veci rozhodnú ešte pred decembrom.

Juhokórejský minister obrany Čong Kchjong-tu sa v stredu počas návštevy Pentagonu pred novinármi vyjadril, že ak krajiny odvolajú ďalšie manévre, zrealizujú inú formu výcviku, aby zmiernili prerušenie cvičení. Posudok by mal byť podľa neho hotový do 15. novembra.

USA a Južná Kórea odvolali tento rok troje veľké manévre v rámci snáh o diplomatický pokrok so Severnou Kóreou. Americký minister obrany Jim Mattis v tejto súvislosti uviedol, že sa zatiaľ neobáva o stratu bojaschopnosti ozbrojených síl. Podľa neho budú možno potrebné nejaké zmeny, ktoré by zaistili, že bojaschopnosť nebude narušená, ale zatiaľ to nepredstavuje dôvod na obavy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jim Mattis