Spoločenská zodpovednosť podľa McCain

McCain hranolčeky
McCain hranolčeky

BRATISLAVA 13. mája (WBN/PR) – Hranolčeky si získali srdcia mnohých, malých i veľkých po celom svete. Čo všetko sa však skrýva za chutným a kvalitným hranolčekom? Spoločnosť McCain je líder na trhu mrazených zemiakových výrobkov, ktoré sa vyznačujú nielen jednoduchou prípravou, skvelou chuťou a tiež, že môžu byť súčasťou vyváženej stravy. Pre ešte lepší nutričný profil zemiakových výrobkov spoločnosť McCain vyvinula a používa novú zmes slnečnicového oleja. Táto zmes nahrádza doteraz používanú zmes olejov, ktorá obsahovala aj palmový olej. Nový mix slnečnicového oleja obsahuje vysoký podiel nenasýtených mastných kyselín, ktoré majú pozitívny účinok na ľudský organizmus. Spoločnosť McCain si tiež stanovila 11 zásad spoločenskej zodpovednosti, ktorých splnenie prispeje k tomu, aby sa zemiakové produkty neustále vylepšovali.

Slnečnicový olej od spoločnosti McCain

Jedným z mylných a často používaných tvrdení je, že tuky, ktoré prijímame z potravy, nie sú v zhode so zdravým jedálničkom a teda aj vyváženým životným štýlom. „Strava bez tuku je dlhodobo nemysliteľná, pretože niektoré tzv. esenciálne mastné kyseliny si nevie náš organizmus vytvoriť a musí ich prijímať potravou,“ informuje MUDr. Minárik. Potraviny, ktoré konzumujeme, majú rozdielny obsah tukov. Niektoré z nich si vie naše telo vyrobiť, ale niektoré nie. To je dôvod, prečo ich musíme prijímať prostredníctvom pestrej stravy.

Spoločnosť McCain si tento fakt uvedomuje, preto neustále zlepšuje kvalitu svojich výrobkov. McCain uvádza na trh zemiakové produkty, ktoré sú predsmážané na novej zmesi 100% slnečnicového oleja.

McCain sa pri výrobe svojich produktov riadi heslom: „iba dobrý zemiak v kombinácii s dobrým olejom môže byť výsledkom dobrého a chutného hranolčeka“. Zemiakové produkty McCain sa vyznačujú vysokou kvalitou vďaka výberu kvalitných odrôd zemiakov, používaním prospešného slnečnicového oleja a dôkladnému procesu výroby. Pred zamrazovaním a balením prejdú všetky produkty McCain procesom predsmážania na novej zmesi slnečnicového oleja. Ide o mix klasického slnečnicového oleja a slnečnicového oleja s vysokým podielom kyseliny olejovej. Tento druh slnečnicového oleja je prospešný pre ľudský organizmus práve vďaka vysokému obsahu nenasýtených mastných kyselín – 85% a nízkemu obsahu nasýtených mastných kyselín – 15%. Slnečnicový olej McCain je iný z hľadiska chuti a tiež stability pri smažení. Tak si môžete zemiakové výrobky McCain vychutnať vždy a všade s pocitom, že konzumujete kvalitné a zdraviu prospešné potraviny.

Kvalitné suroviny a kvalitná výroba

Spoločnosť McCain si uvedomuje, aké sú zemiaky hodnotné. Vďaka vysokému obsahu vitamínov, vlákniny a prítomnosti horčíka, draslíka, železa a ďalších látok zemiaky blahodarne pôsobia nielen na náš tráviaci trakt, ale aj činnosť srdca či nervový systém. „Zemiaky sú bohaté na vitamín C, ktorý posilňuje imunitu. Okrem toho majú v sebe zastúpené vitamíny skupiny B, ktoré potrebuje naša pokožka, vlasy a nechty. Pre svoje vysoko cenené nutričné vlastnosti sú zemiaky prirodzenou súčasťou vyváženého jedálneho lístka. Pokiaľ hovoríme o hranolčekoch, môžu byť tiež súčasťou vyváženej stravy. Musí ísť však o hranolčeky vyznačujúce sa kvalitnými surovinami (kvalitné zemiaky a olej) a dôkladným výrobným procesom,“ hovorí MUDr. Peter Minárik, odborník na racionálnu výživu.

Filozofiou spoločnosti McCain je nielen potešenie chuťových pohárikov spotrebiteľa, ale aj inovatívne nápady pre neustále zlepšovanie kvality výrobkov. Spoločnosť sformulovala 11 pravidiel, ktorými sa chce riadiť v prístupe k otázkam spoločenskej zodpovednosti, pričom takmer polovica z nich je už splnená. Poctivý prístup spoločnosti k dodržaniu stanovených zásad potvrdzuje aj špeciálne vyvinutý slnečnicový olej s unikátnym zložením, ktorý ešte viac vyhovuje nutričným kritériám. Už v roku 2006 sa spoločnosť McCain stala jednou z prvých spoločností, ktoré zredukovali používanie palmového oleja na 50%. Zavedením novej zmesi slnečnicového oleja do výroby prestala spoločnosť McCain palmový olej úplne používať.

O spoločnosti McCain

Rodinný podnik McCain Foods LtD bol založený v roku 1956 v meste Florenceville/N.B. Dnes má spoločnosť McCain 20.000 kvalifikovaných zamestnancov spolu v 110 krajinách. Výrobné prevádzky a pobočky, ktoré sa nachádzajú v Kanade, Spojených štátoch, Veľkej Británii, Európe, Japonsku, Taiwane, Austrálii, Novom Zélande, Argentíne a Južnej Afrike. Popri už všeobecne známych a obľúbených zemiakových výrobkoch sa medzitým dostali do ponukového listu aj výrobky rýchleho občerstvenia a rôzne predjedlá. Od roku 1996 existujú výrobky McCain aj na Slovensku. Spoločnosť zásobuje konečných spotrebiteľov chrumkavými výrobkami zo zemiakov v maloobchode aj v gastronómii. Produkty spoločnosti McCain sú ocenené pečaťou a diplomom Zdravo, chutne a aktívne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom