Spoločná maďarská strana by sa podľa prieskumu dostala do parlamentu

SMK, MOST HÍD, SPOLUPATRIČNOSŤ: Podpis deklarácie
Zľava v popredí: Predseda strany Most-Híd László Sólymos, predseda SMK Krisztián Forró a predseda hnutia Spolupatričnosť Szabolcs Mózes počas slávnostného podpisu Komárňanskej deklarácie o spolupráci maïarských strán predstaviteľmi Strany maïarskej komunity (SMK), strany Most-Híd a hnutia Spolupatričnosť v Komárne. Komárno, 20. august 2020. Foto: SITA/Martin Havran

Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom októbra a Most-Híd, Strana maďarskej komunity – Magyar Közösség Pártja (SMK-MKP) a Összefogás-Spolupatričnosť kandidovali spolu, tak by sa s podporou 7,3 percenta dostali do parlamentu.

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý od 7. do 15. októbra vykonala na vzorke 1 014 ľudí.

Viac percent pre spoločnú stranu

V tlačovej správe o tom informoval Konrad Rigo z Mosta-Híd s tým, že prieskum si objednala práve jedna z bývalých koaličných strán v minulom volebnom období.

Z prieskumu ďalej vyplýva, že ak by strany kandidovali samostatne, SMK-MKP by získala 3,2 percenta, Most-Híd 2,4 percenta a Spolupatričnosť-Összefogás 0,4 percenta, čo spolu predstavuje šesť percent. Ak by ale tieto strany kandidovali spoločne, podporilo by ich o 1,3 percenta viac ľudí.

Môžu znovu získať dôveru

Podľa predsedu strany Most-Híd Lászlóa Sólymosa aj tento fakt potvrdzuje, že myšlienka spájania je správna a musí motivovať rokovacích partnerov k uzavretiu dohody v čo najkratšej dobe.

„Som presvedčený, že s úprimnou a dobre premyslenou stratégiou môžeme znova získať dôveru ľudí a podpora novej strany môže presiahnuť aj teraz nameraných 7,3 percenta,” doplnil Sólymos.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe László Sólymos
Firmy a inštitúcie Most-HídÖsszefogás-SpolupatričnosťSMK Strana maďarskej komunity