Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: Amway
8. februára 2016 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Spoločnosť Amway vykázala tržby 9,5 miliardy dolárov

BRATISLAVA 8. februára (WBN/PR) – Najväčšia spoločnosť v oblasti osobného predaje Amway ohlásila ročné tržby za rok 2015 vo výške 9,5 miliardy dolárov. Aj napriek tomu, že sa jedná o pokles voči predchádzajúcim rokom, Amway pravdepodobne zostane na čele spoločností, ktoré miesto kamenných obchodov využívajú nezávislých predajcov.

Medziročne sa Amway darilo horšie o 12 percent, než v roku 2014. Spoločnosť pritom dlhé roky odolávala ekonomickej kríze – v rokoch 2006-2013 zaznamenali strmý rast až k 11,8 miliardám USD.

Obchodovanie spoločnosti bolo značne ovplyvnené rastúcim kurzom doláru a naopak klesajúcim výkonom čínskej ekonomiky. Preto tiež globálne tržby klesli aj napriek rastu na väčšine najväčších trhoch.

Amway je producentom výrobkov v oblasti kozmetiky, doplnkov stravy a prostriedkov pre domácnosť. V roku 2014 bola najväčšou spoločnosťou osobného predaja pred firmami ako Avon, Mary Kay či Oriflame.

„Vo väčšine krajín, napríklad v Japonsku, USA, Malajzii či v Kórei, sa nám darí veľmi dobre, na niektorých trhoch sme dokonca dosiahli rekordné tržby,” hovorí Steve Van Andel z vedenia Amway. Čína zostala pre Amway najväčším trhom, okrem nej sa spoločnosť opiera tiež o tržby napríklad v Thajsku, Rusku, Indii či na Ukrajine.

46 percent tržieb Amway tvoria doplnky stravy značky NUTRILITE, 25 percent kozmetika a 23 percent potreby pre domácnosť.

Spoločnosť v roku 2015 pokračovala v masívnej investičnej expanzii – do výskumu, vývoja a výroby investovala viac ako 335 miliónov dolárov. Okrem toho išli investície do vzdelávania nezávislých distribútorov prostredníctvom online nástroja.

Spoločnosti zaoberajúce sa osobným predajom zaznamenávajú ročné celkové tržby okolo 180 miliárd dolárov. Z prieskumu európskej Asociácie osobného predaja vyplýva, že tejto forme podnikania sa na Slovensku venuje 180 tisíc ľudí.

Odporúčané články

V Čechách je priamy predaj stále populárnejší, rastie trikrát rýchlejšie ako vo svete Obraty priameho predaja celosvetovo dosiahli 183 mil dolárov

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...