Spoločnosť dnes potrebuje zásadný impulz, Slovensko.Digital sa ohradilo voči ministerke Sakovej

Denisa Saková
Zľava: Ministerka vnútra SR Denisa Saková a premiér SR Peter Pellegrini. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť dnes potrebuje zásadný impulz k obnoveniu dôvery v štát. Potrebujeme lídrov, ktorí dokážu priniesť zmenu nielen ako manažéri, ale v prvom rade zmenu, ktorú bude vidno v ich postojoch – súčasných, aj minulých.

Postoje novovymenovanej ministerky vnútra Denisy Sakovej (Smer-SD) v boji za informatizáciu bez korupcie sú pre Slovensko.Digital takmer neviditeľné a jej pôsobenie v štátnom IT na ministerstve vnútra z tohto pohľadu nehodnotia ako úprimnú snahu o zmenu pomerov, ktoré v tomto sektore prekvitajú. Stanovisko Slovensko.Digital agentúre SITA poskytol Ján Hargaš.

Prezident Andrej Kiska dnes Sakovú vymenoval za ministerku vnútra. Doteraz bol riadením ministerstva poverený premiér Peter Pellegrini, pretože Tomáš Drucker, ktorý v Pellegriniho vláde tento post zastával, podal demisiu.

Proti Sakovej vymenovaniu protestovali dnes pred Prezidentským palácom aj zástupcovia občianskej iniciatívy Za slušné Slovensko. Asi približne 20 ľudí chcelo Sakovej pripomenúť korupčné kauzy rezortu vnútra. S nomináciou Sakovej bol nespokojný aj prezident, podľa ústavy ju však musel vymenovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaDenisa SakováPeter PellegriniRobert KaliňákTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRVláda SR