Spoločnosť Doprastav opraví cesty a semafory v Prešove

Prešov
Centrum a okolie Prešova. Foto: Ilustračné foto SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 12. júla (WEBNOVINY) – Opravy a údržba miestnych komunikácií a cestnej svetelnej signalizácie v Prešove počas štyroch rokov by mali byť približne o tretinu lacnejšie ako mesto predpokladalo.

Uvedené stavebné práce uskutoční spoločnosť Doprastav, a.s. za 3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), čo je vrátane dane 3,6 mil. eur.

Odhadované náklady pritom boli takmer 4,8 mil. eur bez DPH. Firma uspela vo verejnej súťaži spomedzi dvoch predložených ponúk. Vyplýva to z informácií zverejnených vo štvrtok vo Vestníku verejného obstarávania. Mesto Prešov vyhlásilo tender vlani v decembri, investíciu plánuje financovať z vlastných peňazí.

Spoločnosť Doprastav, a.s. so sídlom v Bratislave je zapísaná v Obchodnom registri SR od 27. decembra 1993, eviduje základné imanie 34,282 mil. eur. Zaoberá sa výstavbou ciest a diaľnic, mostov, vodohospodárskych diel a ekologických stavieb, ostatných diel inžinierskeho staviteľstva či pozemným staviteľstvom. Spoločnosť je od roku 2001 súčasťou nadnárodnej skupiny DDM Group.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom