Spoločnosť Green Power SV chce v Snine postaviť splyňovaciu elektráreň za šesť miliónov eur

Elektrina
Foto: ilustračné, Getty images

BRATISLAVA 22. novembra (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Green Power SV plánuje v priemyselnom parku v meste Snina postaviť splyňovaciu elektráreň. Do výstavby je ochotná investovať zhruba šesť miliónov eur.

„Chceme využiť areál dcérskych spoločností v priemyselnej zóne bývalého Vihorlatu Snina. Dôvodom výstavby je aj blízkosť a výhodnosť pripojenia na cestnú sieť a železničnú vlečku, priame trasovanie nadzemného elektrického vedenia a funkčné určenie pozemku pre priemyselné využitie. S rozvojom tejto priemyselnej zóny uvažuje aj Územný plán rozvoja mesta Snina,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť vo svojom investičnom zámere.

Výstavba má trvať jeden rok

Splyňovacia elektráreň bude slúžiť pre kombinovanú výrobu elektriny a tepla termochemickým splyňovaním drevnej štiepky a tuhých druhotných palív. Elektrický výkon elektrárne je naplánovaný na tri megawatty a tepelný na 4,5 megawattu.

„Vyrobenú elektrinu budeme využívať na chod vlastných zariadení a budeme ju dodávať do siete Východoslovenskej distribučnej. Tepelná energia bude využívaná pre sušenie vstupov a bude dodávaná do miestnej teplárne v Snine,“ dodal investor v zámere, ktorý už predložil na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

S výstavbou elektrárne chce spoločnosť začať v januári budúceho roka. Koncom toho istého roka je naplánované ukončenie výstavby a spustenie do prevádzky. „Predpokladaná životnosť inštalovaného technologického zariadenia je pätnásť rokov,“ konštatovala firma.

Firma v minulom roku zaevidovala stratu

Spoločnosť Green Power so sídlom v Košiciach vznikla v roku 2014. Ako vyplýva z informácií zverejnených na internetovej stránke finstat.sk, okrem výroby elektriny sa zaoberá aj maloobchodom.

Nemá zamestnancov a v minulom roku firma zaevidovala stratu 257 tisíc eur, keď nezaznamenala žiadne tržby. Spoločníkmi vo firme sú dve fyzické osoby z Košíc a žilinská firma Reality Pro25.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom