Spoločnosť Pro-Hokej je po 20 rokoch oficiálne v likvidácii

hokej
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Spoločnosť Pro-Hokej, ktorá sa od roku 2000 podieľala na riadení najvyššej slovenskej hokejovej súťaže, je oficiálne v likvidácii. „Informácia o zmene názvu a mene likvidátora už vyšla v Obchodnom vestníku a je zapísaná aj v Obchodnom registri. Zmeny zápisov urobil Okresný súd Bratislava I.,“ informuje oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Pro-Hokej vstúpil do likvidácie na základe hlasovania akcionárov na riadnom valnom zhromaždení 21. júla 2020. „V mene spoločnosti samostatne koná ako likvidátor JUDr. Andrej Staroň z Liptovského Mikuláša. Úloha likvidátora je v týchto prípadoch postupovať v zmysle zákona a nastoliť stav, ktorý najlepšie zhodnotí majetok spoločnosti,“ referuje HockeySlovakia.sk.

Akciová spoločnosť Pro-Hokej vznikla 19. januára 2000. „Okrem marketingových otázok dlhé roky riadila aj najvyššiu slovenskú súťaž. Účastníci doterajšej Tipsport ligy, zatiaľ s výnimkou bratislavského Slovana, sa v júli rozhodli vytvoriť vlastnú Asociáciu profesionálnych hokejových klubov, ktorej predsedom predstavenstva sa stal Miroslav Kováčik a riaditeľkou Aneta Büdi,“ uvádza sa v správe. V predstavenstve APHK sú Juraj Koval a Martin Burinský, v dozornej rade Ľudovít Jurinyi, Róbert Ľupták a Gabriel Horváth.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta BüdiGabriel HorváthJuraj KovalĽudovít JurinyiMartin BurinskýMiroslav KováčikRóbert Ľupták
Firmy a inštitúcie Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK)Pro-HokejSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja