Spoločnosť Rempo sa ostro ohradzuje voči obvineniam Igora Matoviča

Igor Matovič
Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 10. apríla (WebNoviny.sk) – Spoločnosť REMPO sa voči vyfabulovaným konštrukciám a prepojeniam poslanca a lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča ostro ohradzuje.

Vyplýva to zo stanoviska, ktoré agentúre SITA poskytla spoločnosť. Pod reakciou sú podpísaní majitelia a konatelia spoločnosti REMPO Klára Dvorecká a Stanislav Baláž.

„REMPO je renomovaná, fungujúca spoločnosť, pôsobiaca na trhu desiatky rokov a voči vyfabulovaným konštrukciám a prepojeniam pána Igora Matoviča, ktoré prezentoval na tlačovej konferencii, sa spoločnosť ostro ohradzuje a podnikne všetky právne kroky v danej veci,“ píše sa v stanovisku.

Matovič sa pýta na podnikateľský zázrak

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v pondelok 9. apríla na tlačovej besede poukázal na to, že minister vnútra Tomáš Drucker (nom. Smer-SD) pravdepodobne zobral úplatok 1 380 000 eur, keď jeho manželka kúpila pozemky v hodnote jeden a pol milióna eur za 120 tisíc eur.

Matovič sa pýta, či je toto úplatok za to, že bol tak štedrý a zatajoval zmluvy s firmou REMPO, keď bol šéfom Slovenskej pošty.

Matovič poukázal na to, že Tomáš Drucker „futroval“ firmu REMPO štátnymi zákazkami za desiatky miliónov eur. Keď sa stal ministrom, jeho žena založila Logaro s.r.o. a do nej „pristáli“ pozemky v rozlohe 34 tisíc metrov štvorcových v obci Špačince a v Trnave za 120 tisíc eur od firmy Mlynské pole, kde spoločníkmi sú manželia Dvoreckí.

Pozemky mali aj inžinierske siete. Dnes podľa Matoviča majú hodnotu jeden a pol milióna eur. Matovič sa pýta, ako sa podaril takýto podnikateľský zázrak s ľudmi, s ktorými podpisoval zmluvy ako šéf pošty.

Drucker obvinenia odmieta

Minister vnútra Tomáš Drucker odmieta vykonštruované obvinenia lídra hnutia OĽaNO Igora Matoviča. Podnikanie manželky Tomáša Druckera je postavené rýdzo na trhových princípoch a v žiadnom prípade sa nijako nedá spájať s jeho pôsobením v akejkoľvek verejnej funkcii.

Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor ministerstva vnútra, Drucker je kedykoľvek pripravený na porovnanie dodávok spoločnosti REMPO do Slovenskej pošty počas jeho pôsobenia ako predsedu predstavenstva s plnením pred jeho nástupom čo do rozsahu a vysúťažených cien. Spoločnosť REMPO dodáva široký sortiment tovarov desiatky rokov Slovenskej pošte ako aj mnohým iným organizáciám štátneho sektora a mnohým súkromným spoločnostiam.

Drucker zásadne odmieta takého nekorektné prepojenia pôsobnosti spoločnosti REMPO s jeho osobou a s podnikaním jeho manželky. Podnikanie jeho manželky v území Špačince malo za cieľ rezidenčnú výstavbu na komerčné účely.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti