Spoločnosť U.S. Steel plánuje rozšíriť skládku nebezpečného odpadu

U. S. Steel Košice
Administratívna budova vo vstupnom areáli spoločnosti US Steel Košice. Foto: archívne, SITA/Ivan Fleischer.

Spoločnosť U. S. Steel Košice (USSK) plánuje rozšírenie novej skládky nebezpečného odpadu a taktiež zvýšenie kapacity skládky nie nebezpečných odpadov. Spoločnosť o tom informovala v zámere, ktorý predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie EIA.

Nová skládka nebezpečných odpadov sa v piatej etape rozšíri o takmer 48-tisíc metrov štvorcových a po ukončení výstavby bude zaberať plochu takmer 97-tisíc metrov štvorcových. Celkový objem telesa skládky dosiahne po ukončení piatej etapy viac ako 1,4 milióna metrov kubických.

Spoločnosť taktiež plánuje zvýšenie kapacity skládky nie nebezpečných odpadov o 613-tisíc metrov kubických na celkový objem viac ako 2,5 milióna metrov kubických a plocha sa v piatej etape zväčší o viac ako 16-tisíc metrov štvorcových. Zámer predpokladá priemernú produkciu nie nebezpečných odpadov na približne 590-tisíc ton ročne.

Predpokladaný termín zahájenia výstavby je pri oboch skládkach plánovaný na marec 2023 s ukončením výstavby v septembri toho istého roku. Užívateľom obidvoch skládok odpadov bude podľa zámeru spoločnosť U. S. Steel Košice.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie U.S. Steel