Spolupracovníčku Svetlany Cichanovskej uniesli za bieleho dňa, ženu násilím strčili do mikrobusu

Belarus Protests
Blízka spolupracovníčka kandidátky na bieloruskú prezidentku Svetlany Cichanovskej - Maria Kolesnikovová. Foto: SITA/AP

Vedúcu kampane Svetlany Cichanovskej v nedávnych prezidentských voľbách v Bielorusku a jej najbližšiu spolupracovníčku Mariu Kolesnikovovú v pondelok pravdepodobne uniesli v centre Minska.

Ako uvádza web tut.by, členku tzv. koordinačnej rady podľa svedkyne neznáme osoby posadili do mikrobusu a odišli s ňou preč. Bieloruská polícia medzičasom referovala, že jej dôstojníci Kolesnikovovú nezadržali.

„Videla som ju naživo. Neďaleko múzea parkoval tmavý mikrobus. Kráčala som vpred a zrazu som počula zvuk telefónu padajúceho na asfalt a akési dupotanie. Otočila som sa a videla som, že ľudia v civile a maskách tlačili Mariu do mikrobusu. Jeden z tých ľudí zdvihol jej spadnutý telefón, naskočil do mikrobusu a odišli,“ povedala dievčina menom Anastasia. Tá priznala, že sa neodvážila incident nakrútiť na mobilný telefón, pretože bola príliš blízko k maskovaným ľuďom a bála sa, že unesú aj ju.

Hovorca koordinačnej rady Anton Rodnenkov pre tut.by uviedol, že Kolesnikovová bola v čase zmiznutia sama služobne v centre mesta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maria KolesnikovováSvetlana Cichanovská