Spolupracovník Navaľného leží zbitý v nemocnici, dokopali ho

Alexej navalny
Opozičný líder Alexej Navaľný. Foto: SITA/AP

Moskva 22. júna (WEBNOVINY) – Ruského aktivistu, spolupracovníka opozičného lídra Alexeja Navaľného, hospitalizovali v nedeľu po útoku na Ďalekom východe, kde viedol politickú kampaň, informovala agentúra AP. K incidentu došlo v prístavnom meste Magadan. Navaľnyj zverejnil fotografiu, na ktorej vidno, ako aktivista Dmitrij Taralov leží na zemi a kopú doňho dvaja muži.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Navaľnyj uviedol, že Taralova hospitalizovali kvôli otrasu mozgu a rozbitým predným zubom. Poslankyňa Štátnej dumy Irina Jarovajová vyzvala políciu, aby útočníkov vypátrala. Agentúra AP poznamenala, že ruská opozícia bola vypudená z celoštátnej politiky, snaží sa však o zvolenie svojich zástupcov do regionálnych zákonodarných zborov.

Navaľného v kauze Yves Rocher odsúdili vlani 30. decembra na tri a pol roka väzenia za finančný podvod s podmienečným odkladom na päť rokov. Rovnaký trest, avšak nepodmienečný, udelil súd jeho bratovi Olegovi. Bratia Navaľní v procese čelili obvineniam zo sprenevery 30 miliónov rubľov spoločnosti Yves Rocher Vostok a ďalších štyroch miliónov z ďalšej firmy. Obaja tieto obvinenia odmietajú.

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexej Navaľnyj