Spomienka na revolúciu spojí opozičných lídrov

Bela bugar
Béla Bugár má dôvod na úsmev, jeho Most-Híd si v prieskume polepšil. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 8. novembra (WebNoviny.sk) – Spomienka na 17. November spojí troch lídrov opozičných strán. Na námestí SNP by sa mali na mítingu postaviť predseda Most-Híd Béla Bugár, predseda KDH Ján Figeľ a líder Siete Radoslav Procházka.

Trojica strán by si spoločne mala pripomenúť Nežnú revolúciu. Moderátorom podujatia má byť Alojz Hlina. „Môže to byť signál pre budúcnosť Slovenska, ak budú stáť na jednom pódiu traja lídri opozičných strán,“ povedal dnes pre agentúru SITA Hlina.

Bugár tento týždeň vyzval Sieť a KDH na stretnutie a diskusiu o možnom spoločnom postupe týchto strán po voľbách ako alternatíve voči ďalšej vláde Smeru. Slovensko musí podľa Bugára zmeniť smer a na to je potrebná uveriteľná alternatíva, ktorú volič vidí a vie ju identifikovať.

„Alternatívu jednofarebnej vlády Smeru vidíme v kombinácii strán Most-Híd, KDH a Sieť, ktoré z hľadiska programu a hodnotových kritérií majú k sebe najbližšie. Práve tieto tri strany by mohli vytvoriť stabilnú vládu bez Smeru,“ povedal Bugár. „Béla Bugár vyslovil v médiách obavu, ako to vyzerá u mňa na dvore. Keďže je práve ten správny čas zazimovať záhradu, spojme príjemné s užitočným – pozvem ho k sebe na zimný strih stromčekov a popritom preberieme aj politické témy a ja mu potom túto brigádu vrátim na jeho dvore,“ reagoval predseda Siete Radoslav Procházka. Bugár dnes uviedol, že za Procházkom príde aj do jeho záhrady. „Len musí vedieť, že teraz sa zastrihávajú broskyne, ostatné stromy až na jar,“ dodal Bugár.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alojz HlinaBéla BugárJán FigeľRadoslav Procházka
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMost-Híd