Spôsob komunikácie poslancov vplýva na verejnosť, k zmene v spoločnosti došlo po vražde Kuciaka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 30. schôdze
Pohľad do rokovacej sály počas rokovania 30. schôdze Národnej rady SR. Programom schôdze je aj hlasovanie o vyslovení dôvery novej vláde. Bratislava, 23. marec 2018. Foto: SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 4. novembra (WebNoviny.sk) – Verejnosť preberá spôsob komunikácie poslancov a lídrov jednotlivých politických strán. Uviedla to v nedeľu v relácii televízie TA3 sociologička a riaditeľka Inštitútu pre výskum práce a rodiny Silvia Porubänová. Dodala, že aj tento faktor je jedným z dôvodov polarizácie spoločnosti.

Podľa jej slov následne ľudia s podobnými názormi vyhľadávajú aj alternatívne médiá na internete. Situácia v spoločnosti sa podľa Porubänovej zmenila po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, v princípe to však nemusí znamenať zmenu k lepšiemu. Mladí ľudia tak čoraz častejšie vyhľadávajú extrémistické názory.

„Ak lídri politických strán používajú vulgárny slovník, alebo isté osobné invektívy, tak sa nemôžeme čudovať, že tento štýl komunikácie prechádza aj do spoločnosti. Ľudia potom čoraz viac vyhľadávajú iné, alternatívne politické strany alebo subjekty. Prevládajú aj extrémistické názory či ich vyhľadávanie na internete, kde panuje stále veľká anonymita,“ uviedla Porubänová.

Situácia sa podľa jej slov zmenila aj po vražde novinára Jána Kuciaka, no nemusí to automaticky znamenať zmeny k lepšiemu. „Ľudia majú určite väčší záujem o verejné záležitosti. Ak hovoríme o princípoch demokracie, tak sú problémom aj rôzne konšpiračné médiá, ktoré často šíria pochybné informácie v rozpore s princípmi demokracie,“ doplnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Kuciak