Spoveď bývalej ženy exposlanca Smeru: Nosil domov milióny

Iveta Jánošová
Iveta Jánošová Foto: printscreen/Facebook I. K.

BRATISLAVA 5. novembra (WebNoviny.sk) – Kauza exposlanca Smeru Vladimíra Jánoša ožíva. Na internete sa objavilo video so spoveďou jeho exmanželky, ktorá prehovorila o ich vzťahu, politike a jeho kšeftoch. „Robí to preto, lebo sa obáva o svoju bezpečnosť,“ hovorí jej bývalý právny zástupca Ivan Katrinec na začiatku vyše 30-minútového videa, ktoré sa šíri na Facebooku. Nahrávka vznikla koncom septembra tohto roka.

Jánošová viní svojho exmanžela z podozrivých finančných machinácií.„Viem, že ako sa stal poslancom parlamentu, tak sa začal stýkať s p. Čičmancom z Hornonitrianskych baní a domov nosil veľké množstvo peňazí,“ začína svoje rozprávanie Jánošová. Tieto peniaze nosil v sáčkoch a doma ich prebaloval do alobalu a ukladal do trezoru. „Vždy mi hovoril, že takto sa zarába,“ priblížila Jánošová.

BEZ KOMENTÁRA…Posted by Ivan Katrinec on 3. november 2015

Peniaze mali byť od riaditeľa Hornonitrianskych baní. „Nosil ich asi v trojmesačných intervaloch,“ opisuje Jánošová. Každú sumu si mal zapisovať do zápisníka, ktorý Katrinec na videu ukázal. Jánošová si myslí, že jej exmanžel mohol takto získať až 300 miliónov korún. „Vždy mi hovoril: ‚Ešte niečo vyjde, ešte niečo vyjde a už nebudem musieť robiť do konca života.‘ Bola to veľká suma.“

Jánoš si podľa jeho exmanželky potrpel na luxus, nosil drahé obleky, košele či hodinky. „Zabezpečil si obrovskú vilu v Bratislave, ktorú prerobil. Vytrhol drevené parkety, kúpil taliansky mramor, celé kusy mramoru či kryštálové lustre,“ vraví Jánošová, ktorá priblížila aj jeho vzťah s ďalšími predstaviteľmi Smeru. Najbližšie mal k premiérovi Ficovi a nemal rád ministra Kaliňáka. „Doma mu hovoril, že je balkánsky cigáň.“

Jánošová sa však vo štvrtok večer od obsahu nahrávky dištancovala. „Vyzývam pána Katrinca, aby okamžite zabezpečil stiahnutie súkromnej videonahrávky z internetu. Nikdy som nedala súhlas na jej zverejnenie. Na tento rozhovor ma naviedol. Ako som sa neskôr dozvedela, jeho cieľom bolo s touto nahrávkou obchodovať. Dištancujem sa od tejto iniciatívy, ako aj od obsahu nahrávky. V tomto zmysle som vypovedala aj na polícii,“ konštatuje sa vo vyhlásení, ktoré médiám poslal jej právny zástupca Ivan Pecník.

Jánoš mal so svojou exmanželkou konflikty a po rozvode má zakázané stretávať sa s dcérou Jasmínou. Začiatkom marca tohto roka sa na internete objavili prepisy nahrávok, ako jej mal vulgárne nadávať a vyhrážať sa jej. V reakcii na vtedajšie medializované informácie sa vzdal svojich funkcií. „V médiách sa objavilo množstvo lží, poloprávd a nepravdivých obvinení v súvislosti s mojou osobou. Nikdy som sa nedopustil skutkov, z ktorých ma rôzne osoby obviňujú. Vzhľadom na vzniknutú situáciu som sa slobodne rozhodol, že sa vzdávam funkcie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky a zároveň odstupujem aj z funkcie predsedu Okresnej organizácie strany SMER-SD v Prievidzi,“ uviedol v marci s tým, že k tomuto kroku sa rozhodol preto, aby si vytvoril dostatočný priestor na očistenie svojho mena a taktiež v záujme svojej maloletej dcéry.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan KatrinecIveta JánošováVladimír Jánoš
Firmy a inštitúcie WBN