Šprint biatlonu na šampionáte SR ovládli Gereková a Kazár

Gereková a Kazár ovládli majstrovstvá Slovenska v biatlone

OSRBLIE 3. januára (WEBNOVINY) – Domáce majstrovské tituly v rýchlostných pretekoch v biatlone v sobotu v Osrblí získali Janka Gereková a Matej Kazár (obaja VŠC Dukla Banská Bystrica).

Gereková zvíťazila na trati 7,5 km napriek trom chybným výstrelom s náskokom 21,9 s pred Teréziou Poliakovou a 35,1 s pred Paulínou Fialkovou. V hlavnej kategórii žien do 39 rokov sa zúčastnilo na pretekoch 12 biatlonistiek, jedna bola z Litvy. Chýbala dvojnásobná olympijská šampiónka Anastasia Kuzminová, ktorá v tejto sezóne ešte súťažne nepretekala a tiež Lucia Šímová.

V mužskej kategórii dominoval Matej Kazár (raz nemieril presne) o 41 sekúnd pred Miroslavom Matiaškom, takmer minútu zaostal v cieli tretí Tomáš Hasilla. Vo výsledkoch evidovali 22 pretekárov zo Slovenska a Maďarska. Preteky v Osrblí boli aj súčasťou I. kola Viessmann – Pohára v biatlone.

M-SR v biatlone – Osrblie:

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Janka Gereková (VŠC Dukla Banská Bystrica) 21:34,9 min (3 trestné okruhy), 2. Terézia Poliaková (Valaská-Osrblie) +21,9 (1), 3. Paulína Fialková (Valaská-Osrblie) +35,1 (3), 4. Martina Chrapánová +1:12,8 (3), 5. Alžbeta Majdišová +1:28,8 (1), 6. Natália Prekopová (všetky VŠC Dukla B. Bystrica) +1:55,4 (2)

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Matej Kazár 25:27,6 (1), 2. Miroslav Matiaško +41 (1), 3. Tomáš Hasilla +59,6 (1), 4. Martin Otčenáš +1:11,5 (3), 5. Michal Šima +2:37,8 (4), 6. Henrich Lonský (všetci VŠC Dukla B. Bystrica) +3:36,2 (3)

Viac k osobe Alžbeta MajdišováAnastasia KuzminováJanka GerekováMartin OtčenášMartina ChrapánováMatej KazárMichal ŠimaMiroslav MatiaškoNatália PrekopováPaulína FialkováTerézia PoliakováTomáš Hasilla