Šprintér Výbošťok je halovým majstrom sveta veteránov

Vladimír Výbošťok
Slovenský atlét Vladimír Výbošťok Foto: SITA/Pavol Polák

JYVÄSKYLÄ 6. apríla (WEBNOVINY) – Skvelý úspech dosiahol na halových majstrovstvách sveta veteránov v atletike vo fínskom Jyväskylä slovenský šprintér Vladimír Výbošťok.

Šesťdesiatpäťročný Banskobystričan zvíťazil v kategórii 65 až 69-ročných v šprinte na 60 m časom 7,81 sekundy a iba o 5 stotín zaostal za vlastným svetovým rekordom z marcových veteránskych majstrovstiev SR.

Výbošťok bol jasne najlepší už v rozbehoch (7,92) a vo finále triumfoval s obrovským náskokom 57 stotín pred Austrálčanom Petrom Crombiem (8,38).

Druhý Slovák vo finále šesťdesiatky Milan Beliansky obsadil 7. miesto časom 8,64.

Vladimír Výbošťok štartoval aj v behu na 200 m. V rozbehoch dosiahol najlepší čas (27,05), ale vo finále ho diskvalifikovali.