Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Učebňa logistiky v Martine Foto: Gebrüder Weiss
20. mája 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

SPŠ v Martine ponúkne prvých absolventov v odbore Logistika

BRATISLAVA 20. mája (WBN/PR) – V školskom roku 2013/14 budú po prvý krát maturovať stredoškoláci v odbore Logistika na Strednej priemyselnej škole v Martine. V oblasti odbornej pripravenosti študentov spolupracuje škola s logistickou spoločnosťou Gebrüder Weiss, s.r.o. Tá zabezpečí tento školský rok odbornú prednášku pre študentov a vytvorenie nových pracovných miest.

Vo štvrtom ročníku tohto odboru študuje v Martine momentálne 25 žiakov, ktorých vyučuje 7 odborne špecializovaných pedagógov. Z minuloročných 90 absolventov školy sa prihlásilo na Úrad práce len šesť z nich. Pre budúcich logistov bude prínosom ďalšia spolupráca so spoločnosťou Gebrüder Weiss, ktorá navrhla zaujímavé formy rozvoja praktických vedomostí študentov. „V júni tohto roka by sme chceli pre študentov nižších ročníkov zorganizovať prednášku o bezpečnostných systémoch v logistike, ktorú bude viesť náš manažér oddelenia kvality a bezpečnosti. Študentom vysvetlí na akých princípoch spočíva bezpečnosť v logistike a aké certifikáty sú v tomto odvetví nevyhnutné, aby spoločnosť mala u zákazníkov potrebnú kredibilitu. Sme radi, že sme mohli prijať pozvanie zúčastniť sa na prvých maturitných skúškach logistov ako odborní prísediaci komisie. Pracujeme na tom, aby sme mohli prvým absolventom ponúknuť adekvátne pracovné miesta aj u nás vo firme“, uviedol Markus Jelleschitz, konateľ spoločnosti Gebrüder Weiss.

Stredná priemyselná škola získala súhlas od Ministerstva školstva na začatie experimentálneho overovania štúdijného odboru Logistika v roku 2009. K zavedeniu tohto štúdijného odboru škola získala aj odporúčania od Technickej univerzity v Košiciach, od Komory logistických audítorov v Martine, ako aj od Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory. Najnovším zámerom školy je aplikovať tréningové hry do vyučovania. Tento zámer by chcela podporiť aj spoločnosť Gebrüder Weiss. „Našou snahou je zaviesť do výučby čo najviac praktického tréningu, ako i neustále rozširovať atraktívnosť vzdelávania v študijnom odbore Logistika. Zaujímame sa o tréningové centrum fy. IPA Slovakia zo Žiliny. Vzhľadom k tomu, že ide o finančne náročnú záležitosť pre školu, hľadáme možnosti viaczdrojového financovania, aby sme mohli náš zámer zrealizovať na škole, a tým skvalitniť prípravu nových logistov“, konštatoval riaditeľ školy Jozef Jurica.

Odporúčané články

Gebrüder Weiss rozširuje svoje porfólio o eFulfillment Gebrüder Weiss pokračuje v stratégii rastu

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...