Spustili zbierku pre hemofilikov, patrónom je Michal Handzuš

Hemofilia
Foto: www.drugdiscovery.com

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) – Desiaty ročník verejnej finančnej zbierky pre hemofilikov sa začne vo štvrtok 20. marca. Zbierku organizuje Nadácia Tesco a Tesco Stores SR, a. s. spolu so Slovenským hemofilickým združením. Peniaze budú zbierať do soboty 22. marca. Vo štvrtok a piatok od 15:00 do 20:00 a v sobotu od 10:00 do 18:00 v nepredajných priestoroch prevádzok Tesco.

„S prenosnou urnou sa budú v hypermarketoch a obchodných domoch Tesco pohybovať aktivisti, ktorí budú rozdávať letáčiky s informáciami o tom, čo je hemofília,“ informoval predseda Slovenského hemofilického združenia Jaroslav Janovec. Okrem zbierok v obchodoch budú v piatok 21. marca peniaze zbierať aj v mestách a obciach.

Výťažok zbierky použijú na rehabilitačné pobyty pre hemofilikov – deti aj dospelých. Záštitu nad zbierkou prevzal hokejista Michal Handzuš. Zbierka beží štvrtýkrát pod novým symbolom – kráľovskou korunkou. Tá súvisí s tým, že britská kráľovná Viktória je historicky najznámejšia prenášačka tejto choroby.

„Hemofilici sú teda považovaní za jej potomkov,“ uviedol Janovec. Prispieť do zbierky sa dá aj priamo na účet zbierky

179 499 4151 / 0200

. Od 15. marca do 30. septembra sa dá prispieť aj cez SMS s textom DMS HEMO na číslo 877. Cena správy je dve eurá. Viac informácií možno nájsť na Darcovskasms.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Handzuš