Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Aleksandar Vučič
Strana lídra Aleksandara Vučiča s prehľadom prevalcovala súperov. Srbská pokroková strana má jasnú väčšinu v parlamente. Foto: SITA/AP
11. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Srbský premiér kritizoval ICTY, servítku si pred ústa nebral

Belehrad 11. februára (WebNoviny.sk) – Srbský premiér Aleksandar Vučič dnes v Belehrade ostro kritizoval Medzinárodný trestný tribunál OSN pre bývalú Juhosláviu (ICTY).

“Páni v haagskom súde, naučte sa rešpektovať Srbsko. Až potom budeme môcť pokračovať v rozhovoroch v súlade so srbskými zákonmi,” vyhlásil predseda srbskej vlády.

Tribunál so sídlom v Haagu avizoval v stredu sankcie Bezpečnostnej rady OSN voči Srbsku, a to v súvislosti s nezadržaním troch spolupracovníkov Vojislava Šešelja obžalovaného touto súdnou inštitúciou. Tribunál ich obvinil z vyvíjania nátlaku na svedkov v procese so Šešeljom a z pokusov o podplácanie. ICTY ešte začiatkom decembra verejne vyzval srbskú stranu, aby obvinených vydala tribunálu, čo sa doteraz nestalo, informovala tlačová agentúra APA.

Vučičova dnešná reakcia však zrejme súvisí aj s úmrtím niekdajšieho bosnianskosrbského generála Zdravka Tolimira, odsúdeného na doživotie za účasť na masakre v Srebrenici, ktorý zomrel začiatkom týždňa vo väzbe v Holandsku. Srbská vláda sa totiž začiatkom októbra 2015 obrátila na ICTY s prosbou, aby Tolimira dočasne prepustil na slobodu kvôli lekárskej starostlivosti. Tribunál však na vtedajší Vučičom podpísaný list

Predseda srbskej vlády preto dnes použil verbálne spojenie, v zmysle ktorého nikto, ani tribunál OSN, nebude ponižovať Srbsko.

Odporúčané články

Srbský parlament odvolal ministra, ktorý mal sexistické reči Počet migrantov, ktorí prúdia do Srbska, sa opäť zvýšil

Témy

Diskusia

PHÆTON Židovka Angela Merkelová obrazkovysvet.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=600655&id=2254 Nová ponorka IDF přivítána v Haifském vojenském přístavu, fotoesej + video eretz.cz/2016/01/nova-ponorka-idf-privitana-v-haifskem-vojenskem-pristavu-fotoesej-video/ Angela Merkelová a ponorky youtube.com/watch?v=HNMjf3FIU2U#t=78 Je to jasné? - pravdaže, ako židovka pracuje na podrobení Európy a preto povolila utečeneckú vlnu! To je kiska... PHÆTON Akciové trhy se dnes opět červenají trhy.mesec.cz/clanky/akciove-trhy-se-dnes-opet-cervenaji/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss Yellenová zatím trhům záchranné laso nehodila. Dnes zkusí reparát… trhy.mesec.cz/clanky/yellenova-zatim-trhum-zachranne-laso-nehodila-dnes-zkusi-reparat/#utm_source=rss&utm_medium=text&utm_campaign=rss Rozhodnuté! České deti sa budú v školách učiť na základe ideológie gender - takže deti si môžu vyberať učivo ako to vravia šaškári!... PHÆTON Pučisté jako krysy zahnané do kouta: Ukrajina se propadá do ekonomické a politické propasti. Jaceňukův kabinet se hroutí. Mají krach vyřešit boje na Donbasu a nepokoje v Moldavsku? Rusko je připraveno na střet protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/2245-puciste-jako-krysy-zahnane-do-kouta-ukrajina-se-propada-do-ekonomicke-a-politicke uSSraelskí bastardi zbombardovali 9 cieľov v... PHÆTON Masový exodus – více Američanů než kdy jindy v historii se vzdává svého občanství nwoo.org/2016/02/11/masovy-exodus-vice-americanu-nez-kdy-jindy-v-historii-se-vzdava-sveho-obcanstvi/ Record Numbers Renounce Their U.S. Citizenship forbes.com/sites/robertwood/2016/02/06/record-numbers-renounce-their-u-s-citizenship/#6467ea14a6e6 Mass Exodus — More Americans than Ever Before in History are Renouncing their Citizenship activistpost.com/2016/02/mass-exodus-more-americans-than-ever-before-in-history-are-renouncing-their-citizenship.html V NASA museli... PHÆTON Dohoda o příměří v Sýrii (plná nejasností) literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/21496-dohoda-o-pimi-v-syrii-plna-nejasnosti Špekulácie z Izraelského pohľadu: Rozparcelovaly si Rusko a USA Sýrii? Dělicí linií má být Eufrat novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/394632-rozparcelovaly-si-rusko-a-usa-syrii-delici-linii-ma-byt-eufrat.html Dohoda v Sýrii vedúca k mieru? Nerobte si srandu. medzicas.sk/dohoda-v-syrii-veduca-k-mieru-nerobte-si-srandu/ CNTV Studio REPORT 12.2.2016 Papež František:...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...