Stanleyho pohár na Slovensku koncom augusta

AKTUALIZOVANÉ

PITTSBURGH 1. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Miroslav Šatan, ktorý v júni vybojoval s tímom Pittsburgh Penguins Stanleyho pohár, by mal ukázať cennú trofej na Slovensku počas dvoch dní v závere augusta. Slávny pohár by mali pod Tatry priviezť 27. augusta a Šatan by ho mal mať vo svojom vlastníctve aj o deň neskôr..

„Konečne som sa dozvedel dátumy, kedy by pohár mal doraziť na Slovensko. Zatiaľ presný časový harmonogram jeho pobytu nemám, iba približnú predstavu. Jeden deň by strávil v okolí Bratislavy a Limbachu, druhý v Topoľčanoch, kde už klub s mestom chystajú aj akciu pre verejnosť a mal by tam byť aj hokejový zápas,“ povedal v rozhovore pre športové spravodajstvo Slovenského rozhlasu Miroslav Šatan.

Podľa tradície víťazný tím dostane originálnu trofej k dispozícii na 100 dní a každý hráč má právo stráviť s týmto „hokejovým grálom“ minimálne jeden deň. Hráči s ním zvyčajne zamieria do svojho rodiska alebo do miesta svojho bydliska.

Stanleyho pohár privezú na Slovensko na podobnú oslavu už po štvrtý raz. Doteraz sa s ním svojich domovoch ukázali Jiří Bicek v Košiciach, Martin Cibák v Liptovskom Mikuláši a vlani Tomáš Kopecký v Trenčíne.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jiří BicekMartin CibákMiroslav ŠatanTomáš Kopecký