Aktualizované: Stanovská získala bronzovú medailu, nedeľňajší program pre zlé počasie zrušili

Soňa Stanovská
Slovenská reprezentantka v kanoistike Soňa Stanovská Foto: SITA/Martin Medňanský
  • aktualizované 1. septembra, 22:12

TACEN 1. septembra (WebNoviny.k) – Slovenská singlkanoistka Soňa Stanovská získala bronzovú medailu na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v slovinskom Tacene (31. augusta – 2. septembra).

Organizátori podujatia zrušili nedeľňajší program pre nepriaznivé podmienky a povodne a podľa pravidiel kanoistiky tak zostanú platné výsledky z prvej kvalifikácie, ktorá sa uskutočnila v piatok. Stanovská v nej obsadila čistou jazdou tretiu pozíciu časom 111,15 s. Lepšie výkony predviedli iba Austrálčanky víťazka Jessica Foxová (103,23 s) a Rosalyn Lawrencová 108,38 s. Na facebooku o tom informovala Slovenská kanoistika.

Voda začala stúpať

„Zmenilo sa počasie, náhle začala stúpať voda. V nedeľu sa očakáva ešte o 150 kubíkov vody viac, preto museli preteky zrušiť. Zapršalo, príroda sa tak rozhodla,“ vysvetlil vedúci výpravy SR v Tacene Lukáš Giertl. „Prídeme o jeden deň tréningu na vode, v nedeľu večer zrejme vyrazíme do dejiska najbližších pretekov Seu d´Urgell a v pondelok ráno tam prídeme,“ dodal Giertl.

Bronz má obrovskú cenu

Stanovská sa ako 18-ročná dočkala prvej medaily v pretekoch Svetového pohára, aj keď sa nerozhodlo na vode priamo vo finále, ale už v kvalifikácii. Doteraz bola rodáčka z Dolného Kubína najvyššie v tomto roku na SP v Krakove na 5. priečke. „Už na porade pred začiatkom pretekov nám povedali, že na nedeľu hlásia veľkú vodu. Vidíme, že už aj prišla a zajtra má byť dokonca dvojnásobná. Spomenuli už teda dopredu možnosť, že v nedeľu sa možno nebude jazdiť finále či aj semifinále. Aj preto som sa pripravila čo najlepšie už na piatkovú kvalifikáciu. Verila som si, aj skok mi vyšiel v každej jazde. Zvyšok trate som už mala ´napozeraný´, lebo som jazdila predtým aj kajak. Bronz má obrovskú cenu, čas aj jazda sú zaslúžené a stačilo to na medailu,“ skonštatovala Soňa Stanovská.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Soňa Stanovská