Star Wars: Galaxy of Heroes prichádza do mobilných telefónov!

Horizon33_2015 11 27_22 45 43.jpg

Fanúšikovia Star Wars po celom svete nedočkavo čakali na deň, kedy bude k dispozícii nová hra. Vývojári z EA prišli s novým herným titulom Star Wars: Galaxy of Heroes.

Najnovšia verzia  sci-fi filmu priniesla so sebou aj sprievodnú hru s názvom  Galaxy of Heroes. Ide o štandardný RPG, v ktorom si môžeš vyberať obľúbené postavičky z filmu – Luka Skywalkera, Hanu Solo, Dartha Vadera, Chewbacca, Ahsoka a mnoho ďalších.

Horizon33_2015 11 27_22 26 45.png
BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Finančné uzavretie prvého balíka PPP na výstavbu a prevádzku piatich úsekov diaľnice D1 medzi Martinom a Prešovom nie je podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Doprastav, a.s. Dušana Šamudovského reálne ani do konca augusta. Ako v piatok uviedol pre agentúru SITA, tento problém súvisí s postojom Európskej komisie k environmentálnym aspektom trasy diaľnice v úseku Turany - Hubová. "Tento problém však musí vyriešiť štát, nie koncesionár. Z tohto, ale aj iných dôvodov, ako je napríklad testovanie súčasných možností lacnejšieho financovania projektu na svetovom finančnom trhu, nemožno tento projekt finančne uzavrieť do konca tohto mesiaca," dodal Šamudovský. Ministerstvo dopravy určilo ďalší termín finančného uzavretia prvého balíka PPP na 31. augusta ešte v čase, keď bol ministrom Ľubomír Vážny (Smer-SD). Predtým padlo viacero termínov pre problémy so zabezpečením peňazí a neskôr pre výhrady ochranárov prírody a Bruselu k vedeniu trasy diaľnice cez chránené územia Veľkej a Malej Fatry. Úseky D1 v rámci prvého balíka PPP má postaviť a 30 rokov prevádzkovať koncesionárska spoločnosť Slovenské diaľnice, a.s. "Koncesionár má financovanie zo svojej strany zabezpečené už od konca mája tohto roku s jedinou odkladacou podmienkou Európskej investičnej banky (EIB), ako jedinej z osemnástich financujúcich bánk, týkajúcej sa priaznivého stanoviska Európskej komisie k environmentálnym aspektom trasy diaľnice v inkriminovanom úseku," uviedol ďalej Šamudovský. V spoločnosti Slovenské diaľnice je Šamudovský predsedom predstavenstva za Doprastav (členom predstavenstva koncesionára je Juraj Široký za Váhostav - SK, a.s. Žilina). EIB by mala na prvý balík PPP poskytnúť úver vo výške 1 mld. eur. Stavebné náklady predstavujú 2,4 mld. eur. Medzinárodné konzorcium s účasťou Doprastavu aj Váhostavu v tendri rezortu dopravy uspelo s ponukou 3,3 mld. eur na projektovanie, výstavbu, prevádzku aj údržbu úsekov diaľnice D1. Neskôr táto suma dodatkami vzrástla na 4 mld. eur. Počas 30 rokov koncesie by mal štát koncesionárovi postupne splatiť 9,1 mld. eur. Ministerstvo dopravy na čele s Jánom Figeľom (KDH) chce v PPP projektoch pokračovať, mali by však byť lacnejšie a výhodné pre štát. Doprastav prijal s opatrným optimizmom zámer ministra dopravy pokračovať v diaľničných PPP projektoch. "Ak by malo ísť o výhody len na jednej strane, už by to sotva bolo partnerstvo a teda PPP," tvrdí Šamudovský. Ministerstvo dopravy sa k podmienkam finančného uzavretia PPP projektu a jeho prípadného zlacnenia nechce bližšie vyjadrovať. ,uviedol pre agentúru SITA hovorca ministra dopravy Martin Krajčovič. SITA

Postavy v hre nie sú iba z pôvodnej trilógie. Môžeš si vybrať akúkoľvek postavu zo všetkých šiestich filmov, rovnako ako postavy klonovaných rebelov. Cieľom je zbierať rôzne karty s obľúbenými hrdinami z Hviezdnych vojen, ktoré môžeš následne meniť a vylepšovať. Cieľom je prostredníctvom týchto kariet vyhrávať rôzne boje či misie. V novej hre sa môžeš tešiť na všetkých hrdinov, ktorí sa objavili v Hviezdnych vojnách.

Horizon33_2015 11 27_22 45 24.png
NEW YORK 8. októbra (WEBNOVINY) - Misia zbrojných expertov poverených likvidáciou sýrskych chemických zbraní bude extrémne náročná a nebezpečná. V správe pre Bezpečnostnú radu OSN (BR OSN) to uvádza generálny tajomník OSN Pan Ki-mun, podľa ktorého ide o prvú operáciu tohto druhu. Malá skupina expertov OSN a Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW) už začala v Sýrii s likvidáciou chemického arzenálu, Pan však navrhuje, aby sa počet expertov zvýšil na 100. Posilnená misia by mala mať sídlo v Damasku a podpornú základňu na Cypre. Šéf OSN konštatoval, že práca expertov v bojových podmienkach bude veľmi náročná. "Spoločná misia má monitorovať a overiť likvidáciu celého chemického arzenálu v rôznych častiach krajiny, ktorou zmieta násilný konflikt," uviedol Pan s tým, že takáto úloha by bola zložitá aj v mierových podmienkach. Zdôraznil, že prioritou preto nie je len eliminácia chemických zbraní, ale aj zaistenie bezpečnosti členov misie. Úlohou spoločnej misie OSN a OPCW je zlikvidovať sýrske chemické zbrane do polovice budúceho roku v súlade s nedávno prijatou rezolúciou BR OSN. OPCW poskytne misii zbrojných expertov a OSN má na starosti logistiku, komunikáciu a bezpečnosť. Experti už začali s likvidáciou raketových hlavíc, leteckých chemických bômb a výrobných zariadení, pričom tieto majú byť zničené do 1. novembra. Potom až do júna bude prebiehať prevoz a likvidácia nebezpečných chemikálií. Za celý proces je zodpovedná vláda prezidenta Baššára al-Asada, pričom medzinárodní experti budú na celý proces dohliadať.

Oficiálny trailer k hre:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom