Stará mama z Kuby na Floridu nedoplávala

Penny Palfreyová
Penny Palfreyová Foto: SITA/AP

MIAMI 1. júla (WEBNOVINY) – Štyridsaťdeväťročná plavkyňa Penny Palfreyová sa pokúsila prekonať 166 kilometrov dlhú vzdialenosť medzi Kubou a Floridou bez ochrannej klientky proti žralokom.

Podľa správy na jej facebookovej stránke musela vzdať svoj pokus okolo polnoci po viac ako štyridsiatich hodinách v oceáne.

Dôvodom bol silný juhovýchodný prúd, ktorý jej znemožnil dosiahnuť destináciu v Key West. Matka troch detí a babička dvoch vnúčat je po fyzickej stránke v poriadku, sťažovala sa iba na viaceré popáleniny od medúz.

Posledná aktualizácia zo sprievodnej posádky pred vytiahnutím Palfreyovej z vody znela, že plavkyňa už preplávala 139,32 km, čím prekonala svoj doterajší rekord (110,45 km) v najdlhšom plávaní v oceáne bez asistencie či ochrannej klietky.

„Nahlásila nám, že vo vode zahliadla kladivohlavé žraloky, no tie rýchlo utiekli,“ oznámil prostredníctvom sociálnej siete jeden z členov posádky. Britku žijúcu v Austrálii sprevádzali dve jachty, kajak a loď so zariadením, ktoré prostredníctvom ultrazvuku plaší žralokov.

Palfreyová patrí medzi najúspešnejšie oceánové plavkyne na svete. Pred dvoma rokmi sa jej podarilo s časom 3:03 h vytvoriť ženský svetový rekord v plávaní cez Gibraltársky prieliv medzi Španielskom a Marokom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom