Staré Mesto chce viac ľudí na bicykloch, požiadalo o finančný príspevok na dostavbu cyklotrasy

cyklotrasa, bicykel
Foto: ilustračné, Getty Images

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Bratislavská mestská časť Staré Mesto vo štvrtok požiadala o nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu rozvoja pre Bratislavský kraj (IROP).

Peniaze by mestská časť chcela použiť na dostavbu cyklotrasy na Blumentálskej ulici. Informoval o tom agentúru SITA hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Zmeny v smere automobilovej dopravy

Cieľom tohto projektu je predovšetkým to, aby ľudia začali viac využívať bicykle a odľahčili túto časť mesta od áut. Parkovacie miesta zostanú zachované.

Cyklotrasu vybudujú počas dvoch etáp. Počas prvej etapy, ktorá sa začala už v roku 2018, sa vybuduje 235-metrový obojsmerný cyklochodník.

Počas druhej etapy výstavby sa chodník predĺži o ďalších 331 metrov. Zmeny nastanú aj v smere automobilovej dopravy. Z Blumentálskej sa stane jednosmerná ulica v smere od Májkovej k Vazovovej ulici.

Solárna nabíjacia stanica

V druhej etape plánuje Staré Mesto predĺžiť cyklotrasu pozdĺž celej Blumentálskej ulice až po Legionársku (Konská železnica).

Do plánov prvej etapy bolo doplnené vytvorenie solárnej nabíjacej stanice pre e-biky, kde sa budú dať dobíjať aj kolobežky, invalidné vozíky alebo segway. Tá by mala byť dokončená v septembri 2019.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom