Starenka mala avantgardný obraz za krížovku, vzala naň pero

Galéria Cypriána Majerníka
Interiér Galérie Cypriána Majerníka. Galéria je do odvolania zatvorená vhľadom na absenciu finančného príspevku či zníženie a odsunutie peňazí zo strany bratislavského Starého Mesta. Bratislava. 28. február 2014. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

Berlín 14. júla (WebNoviny.sk) – Deväťdesiatjedenročná Nemka si v stredu počas návštevy výstavy v múzeu v Norimbergu so skupinou seniorov pomýlila umelecké dielo s krížovkou.

A na obraze avantgardného umelca Arthura Köpckeho nazvanom Reading-Work-Piece z roku 1965, na ktorom je nápis „Doplňte slová“, vyplnila voľné kolónky guľôčkovým perom.

Informovali o tom nemecké médiá a agentúre AP to vo štvrtok potvrdila hovorkyňa múzea Neues Museum Eva Martinová. Povedala, že podľa pracovníkov múzea sa podarí dielo reštaurovať. Obraz bol poistený na 80.000 eur.

Riaditeľka múzea Eva-Christina Krausová podala trestné oznámenie. Uviedla, že to musela urobiť kvôli poisťovni, hoci vie, že seniorka to neurobila zo zlého úmyslu. Polícia ženu vyšetruje pre poškodenie majetku. Arthur Köpcke žil v rokoch 1928-1977.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom