Aktualizované: Staronovou posilou Spartaka Trnava sa stal argentínsky útočník David Depetris

Dabid Depetris
David Depetris. Foto: SITA/Ivan Kopčáni
  • aktualizované 23. augusta, 19:04

TRNAVA 23. augusta (WebNoviny.sk) – Argentínsky futbalový útočník David Depetris sa po dvoch sezónach vracia do najvyššej súťaže na Slovensku. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ, ktorý má aj slovenské občianstvo, si opäť oblečie dres Spartaka Trnava, kde pôsobil už v ročníku 2015/16. Zainteresované strany sú už dohodnuté na podmienkach, zostáva doladiť detaily.

Bude dávať góly

„Chýba nám už len posledný krok a David bude opäť dávať góly v Trnave,“ skonštatoval pre denník Šport argentínsky agent Depetrisa Daniel Lisera. Vo štvrtkovom prvom súboji play-off Európskej ligy v Ľubľane proti Olimpiji sa Depetris v drese Spartaka ešte nepredstaví.

Rodák zo San Jorge Depetris, ktorý prišiel na Slovensko v decembri 2007 a najväčšiu časť kariéry úspešne strávil v Trenčíne, bol podľa informácií Športu už dlhší čas v kontakte s úradujúcim slovenským ligovým šampiónom. Z Trnavy odišiel v uplynulých dňoch najlepší strelec minulej sezóny Marvin Egho, čím vznikol priestor pre príchod iného kanoniera.

Depetris dal v sezóne 2015/16 za Trnavu 15 ligových gólov v 21 stretnutiach. Ďalšie dva roky strávil v argentínskych prvoligových kluboch Huracán a Olimpo, v ktorých dovedna absolvoval 21 ligových zápasov a strelil 5 gólov.

Nie je to „hotová vec“

V Trnave však angažovanie Davida Depetrisa vôbec neberú ako hotovú vec, skôr naopak. Spartak na oficiálnej internetovej stránke zverejnil reakciu na „údajný“ príchod argentínskeho útočníka s tým, že o jeho možnom návrate sa v klube začalo rozprávať približne pred mesiacom. Hráč sa od polovice mája pripravuje iba individuálne.

„V spomenutom čase sme sa s Davidom bavili a zisťovali sme jeho športovú pripravenosť a jeho prípadné finančné podmienky. Medzitým prišla možnosť angažovania útočníka Mareka Bakoša z Viktorie Plzeň. Táto alternatíva, vzhľadom na to, že ide o veľmi skúseného hráča, navyše v plnej tréningovej záťaži s ´viktoriánmi´, sa nám javila ako lepšie riešenie. Marek bol teda okamžite pripravený naskočiť do zápasov. Preto sme sa aj po vyjadrení trénera Látala rozhodli pre Bakoša. Marek je veľká futbalová osobnosť, keď prišla možnosť ho získať, bol našou prioritou. Sme šťastní, že je u nás,“ uviedol generálny manažér FC Spartak Trnava Pavel Hoftych v reakcii na oficiálnom klubovom webe a na margo situácie s Depetrisom dodal: „V stredu sa majiteľovi a mne ozval manažér Daniel Lisera, či by sme mali záujem o angažovanie Davida Depetrisa. Poslal nám aj podmienky. To je všetko. V tejto chvíli prípadný príchod Davida do služieb Spartaka však nie je na programe dňa. Prekvapuje nás, že redaktor športového denníka to berie ako hotovú vec, pritom skôr je to naopak. Navyše, momentálne sa plne sústreďujeme na dvojzápas play-off Európskej ligy s Ľubľanou.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David DepetrisPavel Hoftych
Firmy a inštitúcie FC Spartak Trnava