Starosta Bratislavy-Starého Mesta podáva trestné oznámenie, obsah letákov označil za klamstvá

Radoslav Števčík
Kandidát na starostu bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík počas tlačovej besedy spojenej s ohlásením kandidatúry na starostu MČ Staré Mesto. Bratislava, 14. august 2017. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 11. septembra (WebNoviny.sk) – Starosta bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Radoslav Števčík podal na Okresnej prokuratúre Bratislava I. trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu ohovárania.

Útoky aj na sociálnej sieti

Reagoval tak na víkendovú distribúciu letákov do schránok obyvateľov mestskej časti, ktoré lživým spôsobom poškodzujú jeho dobré meno. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Starého Mesta Nora Gubková.

Podľa Števčíka je ako autor, respektíve pôvodca letáka vpravo dole uvedené Lepšie Slovensko, pričom on netuší, či ide o občiansku iniciatívu, občianske združenie, čo alebo koho si pod týmto pomenovaním má predstaviť.

“Lepšie Slovensko je profil na sociálnej sieti Facebook, na ktorom s väčšou či menšou mierou pravidelnosti útočí jeho správca alebo administrátor na mňa ako na starostu mestskej časti, momentálne aj ako na kandidáta v komunálnych voľbách či na niektorých ďalších kandidátov,“ uviedol ďalej Števčík.

Poškodenie kandidátov vo voľbách

Ako navrhovateľ trestného oznámenia sa domnieva, že vypátranie skutočného majiteľa spomínaného profilu by mohlo viesť k osobe autora uvedeného letáka.

“Ide o informácie, ktoré majú priamo v komunálnych voľbách poškodiť kandidátov uvedených na danom letáku, teda aj moju osobu. Tento spôsob informovania či šírenia nepravdivých, lživých informácií zasahuje do výkonu volieb a ovplyvňuje voľby ako také. Tým je útok na záujem chránený spoločnosťou o to nebezpečnejší, pretože ide o útok na podstatu systému zastupiteľskej demokracie, zakotvený v Ústave SR,“ píše v trestnom oznámení starosta Radoslav Števčík.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Radoslav Števčík