Starosta Cabaja-Čápora sa vzdal funkcie

Komunálky
Foto: Ilustračné foto SITA/Dušan Hein

NITRA 1. novembra (WEBNOVINY) – Obyvatelia Cabaja-Čápora pri Nitre si budú v sobotu voliť nového starostu. Ten doterajší Stanislav Gombík (SNS) odstúpil v lete z funkcie. Na čele obce chcú stáť traja muži.

S podporou Smeru-SD kandiduje Jozef Ligač a starostom by chceli byť aj dvaja nezávislí kandidáti Milan Oravec a Ján Pastor. K volebným urnám bude môcť pristúpiť 3 053 oprávnených voličov.

Gombík oficiálne odstúpil bez udania dôvodu, potvrdil však, že má zdravotné problémy. Na čele obce stál už tretie volebné obdobie.

Funkcie sa zároveň vzdal aj jeho zástupca Rudolf Tkáčik (SNS), ako dôvod uviedol konflikt záujmov. Robí totiž stavebný dozor pri výstavbe kanalizácie v obci. Dedinu vedie od 1. júla Jozef Ligač, ktorý v posledných voľbách neúspešne kandidoval na starostu.

Gombík mal veľkú dôveru obyvateľov, v posledných voľbách získal viac hlasov ako ďalší dvaja kandidáti spolu. V obci prevláda pocit sklamania z jeho odstúpenia. „Porobil chodníky, park, za jeho pôsobenia sa začala výstavba kanalizácie. Ešte by bolo treba nejaké parky pre deti dobudovať, je tu iba jeden,“ povedala obyvateľka Martina Zimová.

Prácu starostu si pochvaľuje aj zmrzlinárka Alžbeta Lenčéšová. „My sme všetci veľmi spokojní so starostom, veľa spravil pre túto obec. Myslím, že takého starostu sme tu ešte nemali,“ zhodnotila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom