Štart obrovského slalomu mužov v Söldene zrušili, pretekov sa mali zúčastniť aj Žampovci

Solden, lyžovanie
Počasie ochromilo štart pretekov Svetového pohára mužov v zjazdovom lyžovaní v Söldene, Rakúsko, 28. októbra 2018 Foto: SITA/AP

SÖLDEN 28. októbra (WebNoviny.sk) – Nadmerné sneženie a silný vietor na ľadovci Rettenbach v rakúskom Söldene zrušili nedeľňajšie otváracie preteky Svetového pohára mužov v zjazdovom lyžovaní.

Organizátori najprv o hodinu posunuli štart obrovského slalomu, ale krátko na to museli podujatie úplne odložiť pre pretrvávajúce nepriaznivé poveternostné podmienky.

„Nie je ďalej možné pripraviť trať a zaistiť bezpečnosť pretekárov,“ uvádza sa v stanovisku Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS). Na štart sa mali postaviť aj traja slovenskí reprezentanti Adam a Andreas Žampovci a tiež Matej Prieložný.

Sölden bol v sobotu dejiskom aj prvých pretekov Svetového pohára žien, z víťazstva v obrovskom slalome sa tešila Francúzka Tessa Worleyová. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová urobila chybu v 2. kole a preteky nedokončila. Mužský SP po zrušení v Söldene odštartuje 18. novembra slalomom vo fínskom Levi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ŽampaAndreas ŽampaMatej PrieložnýPetra VlhováTessa Worleyová
Firmy a inštitúcie FIS Medzinárodná lyžiarska federácia