Starú fontánu na jazere v parku v Nitre vymenia za novú, mesto za ňu zaplatí tisíce eur

fontána, park
Foto: ilustračné, Getty Images

NITRA 4. marca (WebNoviny.sk) – Starú fontánu na jazere Hangócka v Mestskom parku na Sihoti v Nitre vymení mesto za novú. Ako informoval Andrej Jančovič z nitrianskej radnice, stáť bude zhruba 6 500 eur a bude mať kvalitné nerezové spracovanie.

Stará fontána sa často kazila

Lepšiemu výkonu zariadenia budú napomáhať štyri plaváky. Osadiť by ju mali pracovníci Strediska mestských služieb Nitra do konca apríla. Ako uviedol vedúci strediska Ľubomír Muzika, stará fontána sa často kazila.

Keďže záujem verejnosti o túto atrakciu je veľký, rozhodli sme sa nerekonštruovať starú fontánu, ale nahradiť staré zariadenie novým, aby bolo verejnosti k dispozícii počas celej letnej sezóny,“ skonštatoval.

Nemá len estetický význam

Vlani mesto plánovalo starú fontánu opraviť. Po vytiahnutí z vody však javila známky výrazného poškodenia a mesto sa rozhodlo dať radšej vyrobiť novú. Význam fontány na jazere Hangócka je nielen estetický, okysličuje aj vodu pre ryby.

Jazero je vyhľadávaním miestom rybárov, návštevníci si v tejto časti parku môžu oddýchnuť v prírodných zákutiach s výhľadmi na vodné plochy a na Nitriansky hrad.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom