Štát na postrek komárov po povodniach neprispeje

Komár
Foto: shutterstock.com

BRATISLAVA 24. septembra (WEBNOVINY) – Na postreky proti kalamitnému výskytu komárov po povodniach nebude prispievať štát, ako to v novele zákona o ochrane pred povodňami navrhoval poslanec za Most-Híd József Nagy.

Parlament jeho právnu normu neschválil. Poslanec návrh do parlamentu predložil na základe posledných skúseností z povodní z júna tohto roku.

„V súčasnosti platné znenie zákona o ochrane pred povodňami nezaraďuje postreky proti kalamitnému výskytu komárov medzi povodňové záchranné práce. To znamená, že pri kalamitnom výskyte komárov po povodniach musí samospráva vykonané postreky hradiť výlučne z vlastných zdrojov, na čo vo väčšine prípadov nemá,“ argumentuje Nagy.

Právnou normou sa mal navrátiť stav, keď medzi povodňové záchranné práce bude zaradený aj postrek proti komárom, čím sa dotknutá samospráva odbremení od vynaloženia niekedy veľmi veľkých finančných prostriedkov. „Návrhom sa vytvoria podmienky na čiastočné zmiernenie nepriaznivej situácie občanov pri odstraňovaní následkov povodní,“ uzavrel poslanec za Most-Híd.

Úprava podľa Nagya nemala dopad na štátny rozpočet.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe József Nagy