Štát prišiel o peniaze, colníci zaistili takmer tonu tabaku

Colníci zaistili stovky tisíc cigariet
Colníci zaistili viac ako 600-tisíc cigariet ešte 3. februára, keď v ranných hodinách zastavili auto s košickými značkami. Colníci skontrolovali nákladný priestor vozidla, v ktorom našli viac ako tritisíc kartónov cigariet bez označenia platnými slovenskými kolkami. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov je vo výške zhruba 54 800 eur a únik na DPH 18 554,43 eur. Foto: SITA/Finančné riaditeľstvo SR

BRATISLAVA 22. mája (WEBNOVINY) – Takmer tonu nelegálneho tabaku zadržali vo štvrtok colníci z Kriminálneho úradu finančnej správy v Žiari nad Hronom. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Únik na spotrebnej dani a dani z pridanej hodnoty predstavuje 70 057 eur. Colníci získali informácie o preprave a distribúcii nelegálneho tabaku v Žiari nad Hronom a na základe toho vykonali štyri prehliadky konkrétnych garáží a osobného auta. Počas prehliadok našli 561 kilogramov tabaku baleného v 150 gramových vreckách bez kolkovej známky a 260 kilogramov voľne sypaného tabaku.

Vyšetrovateľka vypočula Ľubomíra M. (59) zatiaľ ako svedka. Obvinený bude z prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody jeden až päť rokov.

Spotrebiteľské balenia tabaku musia byť podľa zákona od 1. decembra 2014 označené kolkom. Vrecká bez kolku bolo možné predávať najneskôr do 31. marca 2015.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom