Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sunrise in the forest
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images

Štátne lesy implementujú protikorupčnú normu

BANSKÁ BYSTRICA 16. apríla (WebNoviny.sk)

  • Štátne lesy z vlastnej iniciatívy vykonávajú reálne kroky na posilnenie prevencie korupcie vo všetkých oblastiach svojej činnosti
  • Cieľom je efektívne predchádzanie, odhaľovanie a včasné reagovanie na podplácanie a dodržiavanie zákonov proti korupcii
  • Zmluva bola podpísaná dnes, implantácia potrvá približne tri mesiace

LESY SR si ako správca štátneho majetku plne uvedomujú zodpovednosť za zverené hodnoty a ľudský potenciál.

Vzhľadom na fakt, že citlivo  vnímame potreby a aktuálne dianie aj v iných oblastiach , nielen v hospodárení s lesným majetkom, rozhodli sme sa ako prvý štátny podnik na území SR implementovať a prijať Systém manažérstva proti úplatkárstvu ISO 37001 v celej organizačnej štruktúre nášho podniku,  ktorá zamestnáva viac ako  3500 zamestnancov.

Tento krok bude nástrojom pre zosilnenie protikorupčnej kultúry štátneho podniku. Zároveň  od neho očakávame aj zvýšenie „nepeňažnej“ hodnoty našej organizácie v očiach širokej verejnosti i našich vlastných zamestnancov, obchodných partnerov a iných zainteresovaných strán.

Norma ISO 37001 podrobne špecifikuje požiadavky a zároveň aj ponúka usmernenia, ktoré môžu zabrániť prípadným  korupčným situáciám v LESOCH SR.

Táto norma sa zaoberá úplatkárstvom vo verejnom, súkromnom a aj neziskovom sektore, úplatkárstvom celých organizácií či jednotlivých zamestnancov a obchodných partnerov, priamym a nepriamym úplatkárstvom cez tretie strany.

„Od zavedenia tohto systému očakávame efektívne predchádzanie, odhaľovanie a včasné reagovanie na podplácanie a dodržiavanie zákonov proti korupcii.  Najdôležitejším prvkom bude zavedenie správnych mechanizmov pre hodnotenie rizík úplatkárstva a implementácia riadiacich prvkov proti úplatkárstvu naprieč celou organizačnou štruktúrou štátneho podniku“, povedal generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR Ing. Marian Staník.

„Veríme, že tento krok už v blízkej budúcnosti nastaví protikorupčnú kultúru, prevenciu korupcie a dôveryhodnosť našej organizácie na ešte vyššiu úroveň ako v súčasnosti, čoho následkom bude budovanie a rozvoj etického prostredia v našom podniku – aby bol schopný  celý manažment našu organizáciu efektívne brániť pred prípadnými  individuálnymi zlyhaniami niektorých zamestnancov“, dodal obchodný riaditeľ LESOV SR Ing. Tomáš Klouček, PhD.

Inzercia

Odporúčané články

Slovensko sa vyhlo pokute v desiatkach miliónov eur od Bruselu, pomohli protikorupčné opatrenia NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava v šlágri Fortuna ligy remizoval s MŠK Žilina, ale udržal sa na čele tabuľky NASA preveruje údajný prvý zločin vo vesmíre, astronautka sa prihlásila do bankového účtu manželky Aktualizované: Slovenská K4 získala bronz na svetovom šampionáte a vybojovala aj olympijské miestenku Foto: Na ostrove Malorka sa zrazila helikoptéra s lietadlom, zahynuli aj dve deti V Barcelone evakuovali jednu z najobľúbenejších pláží, našli podozrivé výbušné zariadenie Priemerný zamestnanec na Slovensku potreboval na zaplatenie daní odpracovať viac ako 228 dní

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X