Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Sunrise in the forest
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Getty Images

Štátne lesy implementujú protikorupčnú normu

BANSKÁ BYSTRICA 16. apríla (WebNoviny.sk)

  • Štátne lesy z vlastnej iniciatívy vykonávajú reálne kroky na posilnenie prevencie korupcie vo všetkých oblastiach svojej činnosti
  • Cieľom je efektívne predchádzanie, odhaľovanie a včasné reagovanie na podplácanie a dodržiavanie zákonov proti korupcii
  • Zmluva bola podpísaná dnes, implantácia potrvá približne tri mesiace

LESY SR si ako správca štátneho majetku plne uvedomujú zodpovednosť za zverené hodnoty a ľudský potenciál.

Vzhľadom na fakt, že citlivo  vnímame potreby a aktuálne dianie aj v iných oblastiach , nielen v hospodárení s lesným majetkom, rozhodli sme sa ako prvý štátny podnik na území SR implementovať a prijať Systém manažérstva proti úplatkárstvu ISO 37001 v celej organizačnej štruktúre nášho podniku,  ktorá zamestnáva viac ako  3500 zamestnancov.

Tento krok bude nástrojom pre zosilnenie protikorupčnej kultúry štátneho podniku. Zároveň  od neho očakávame aj zvýšenie „nepeňažnej“ hodnoty našej organizácie v očiach širokej verejnosti i našich vlastných zamestnancov, obchodných partnerov a iných zainteresovaných strán.

Norma ISO 37001 podrobne špecifikuje požiadavky a zároveň aj ponúka usmernenia, ktoré môžu zabrániť prípadným  korupčným situáciám v LESOCH SR.

Táto norma sa zaoberá úplatkárstvom vo verejnom, súkromnom a aj neziskovom sektore, úplatkárstvom celých organizácií či jednotlivých zamestnancov a obchodných partnerov, priamym a nepriamym úplatkárstvom cez tretie strany.

„Od zavedenia tohto systému očakávame efektívne predchádzanie, odhaľovanie a včasné reagovanie na podplácanie a dodržiavanie zákonov proti korupcii.  Najdôležitejším prvkom bude zavedenie správnych mechanizmov pre hodnotenie rizík úplatkárstva a implementácia riadiacich prvkov proti úplatkárstvu naprieč celou organizačnou štruktúrou štátneho podniku“, povedal generálny riaditeľ štátneho podniku LESY SR Ing. Marian Staník.

„Veríme, že tento krok už v blízkej budúcnosti nastaví protikorupčnú kultúru, prevenciu korupcie a dôveryhodnosť našej organizácie na ešte vyššiu úroveň ako v súčasnosti, čoho následkom bude budovanie a rozvoj etického prostredia v našom podniku – aby bol schopný  celý manažment našu organizáciu efektívne brániť pred prípadnými  individuálnymi zlyhaniami niektorých zamestnancov“, dodal obchodný riaditeľ LESOV SR Ing. Tomáš Klouček, PhD.

Inzercia

K téme

Slovensko sa vyhlo pokute v desiatkach miliónov eur od Bruselu, pomohli protikorupčné opatrenia Na Národný pochod za život do Bratislavy prišlo 50-tisíc ľudí, vystúpil aj arcibiskup Zvolenský (foto)

Neprehliadnite

Prokurátor Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, vraj ide iba o účelovú diskreditáciu Foto: Ministerka Matečná prišla do parlamentu na bicykli, propagovala ekologickú dopravu Voľby by vyhral Smer-SD pred progresívcami, SNS a Matovičovo OĽaNO majú rovnakú podporu Minister Kamenický trvá na vyššej dani na cigarety, je ochotný rokovať s Dankom a návrh zmierniť Europoslanci budú hlasovať o zložení Európskej komisie, vypočujú aj Šefčoviča Na zmenu zdravotnej poisťovne ostávajú necelé 2 týždne!

Témy

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X