Stav speváka Michala Hrůzu je stále vážny, pomáha mu gitara

Michal hruza
Český hudobník Michal Hrůza. Foto: facebook.com/michalhruza

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) – Českému spevákovi Michalovi Hrůzovi pomáha pri rekonvalescencii aj gitara. Hudobník sa v ostravskej mestskej nemocnici zotavuje po úraze hlavy, ktorý utrpel pri potýčke 17. júla.

„Michal Hrůza robí pokroky, aj naďalej ho denne navštevuje rodina a členovia jeho kapely. Zostáva v opatere logopédov a fyzioterapeutov,“ povedala hovorkyňa nemocnice Magda Otáhalová. Ako uviedla, v rámci terapie sa muzikant venuje aj hudbe, gitara je jedným z jeho terapeutických nástrojov. Upozornila však, že aj napriek pokrokom je spevákov zdravotný stav vážny.

Štyridsaťtriročného Hrůzu hospitalizovali vo štvrtok 17. júla v ranných hodinách po tom, ako sa stal terčom útoku pri pouličnej potýčke približne o 03:30. Hrůza sa vtedy spoločne s ďalšími ľuďmi snažil ukončiť bitku na Stodolnej ulici. Keď však účastníkom incidentu pohrozil privolaním polície, dvaja mladíci vo veku 18 a 19 rokov ho napadli.

Pri páde na dlažbu utrpel spevák vážne poranenia mozgu, ktoré si vyžiadali takmer dvojhodinovú operáciu. Oboch útočníkov polícia zadržala a obvinila z napadnutia. Sudca ich následne poslal do väzby, pričom im hrozí trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Michal Hrůza sa preslávil v kapele Ready Kirken, ktorú v roku 1996 pomáhal zakladať. S formáciou vydal album Vlny (2001), z ktorého pochádza aj singel Zejtra mám, ďalej tiež nahrávky Čekal jsem víc (2002), Krasohled (2004) a Asi se něco děje (2006). Spevák a gitarista následne odštartoval sólovú kariéru a založil Kapelu Hrůzy, s ktorou už fanúšikom a fanúšičkám ponúkol štúdiovky Bílá velryba (2007), Napořád (2009) a Noc (2012). Pre kolegyňu Anetu Langerovú napísal hit Voda živá.

Obrazom: Michal Hrůza – Namaluj svítání

Informácie pochádzajú z webovej stránky www.rozhlas.cz a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Hrůza