Sťažnosť exministra Ruska proti vzatiu do väzby už predložili odvolaciemu súdu

Pavol Rusko
Pavol Rusko. Foto: archívne, SITA/Nina Bednáriková.

BRATISLAVA 13. novembra (WebNoviny.sk) – Sťažnosť exministra Pavla Ruska proti vzatiu do väzby v pondelok predložili na odvolací súd.

Vytýčia termín neverejného zasadnutia

Ako ďalej agentúru SITA informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak, Krajský súd v Bratislave má na rozhodnutie na neverejnom zasadnutí zákonnú lehotu piatich pracovných dní. „Senát po oboznámení sa so spisovým materiálom vytýči termín neverejného zasadnutia,“ dodal.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava II na neverejnom zasadnutí 26. októbra vzal exministra hospodárstva a podnikateľa Ruska do väzby. Dôvodom je obava, že by obvinený mohol ovplyvňovať svedkov. Rusko podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Prípad rieši NAKA

Polícia bývalého ministra hospodárstva a podnikateľa Ruska zadržala v pondelok 23. októbra v súvislosti s obvinením z objednávky vraždy. Vyšetrovatelia v tomto prípade už vypočuli spoluobvinených v tejto kauze, konkrétne Mikuláša Černáka, Miloša Kaštana aj Róberta Lališa.

Všetci traja spoluobvinení v tomto prípade sú buď vo výkone trestu, alebo väzby, pričom sú spájaní s pôsobením v zločineckých skupinách. Pred vyšetrovateľom v tomto prípade vypovedali tiež napríklad bývalá manželka Pavla R. Viera, asistentka expremiéra Mečiara Anna Nagyová, Ján Kán, Marián Kočner, šéf Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a ďalšie osoby.

Bývalý šéf TV Markíza je podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Prípad rieši Národná kriminálna agentúra, podľa medializovaných informácií boli podnetom informácie od Mikuláša Černáka, ktorý si odpykáva doživotný trest. Rusko obvinenia odmieta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KováčikMarián KočnerMikuláš ČernákPavol Rusko
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúra