Ste blázni, reagovala Shiffrinová na porovnanie s Phelpsom a prezradila, kde si odkladá medaily

Mikaela Shiffrin
Americká reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Mikaela Shiffrinová. Foto: archívne, SITA/AP.

PJONGČANG 10. februára (WebNoviny.sk) – Americká reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Mikaela Shiffrinová je na zimných olympijských hrách v Pjongčangu favoritkou na zisk hneď niekoľkých medailí.

Jej hlavnou disciplínou je slalom, v ktorom bude v stredu 14. februára bojovať o cenné kovy aj s dvojicou Sloveniek Petrou Vlhovou a Veronikou Velez-Zuzulovou.

Fenomenálny Phelps získal 23 medailí

Mnohí o Shiffrinovej hovoria ako o novom Michaelovi Phelpsovi, tento americký plavec získal dovedna 23 olympijských medailí.

Prelink

„Ste blázni. Veď on má 23 medailí. Chápem, že ide o porovnanie medzi rôznymi odvetviami, no nemyslím si, že existuje zimný šport, v ktorom niekto môže nazbierať 23 olympijských medailí. Nikdy som si nedokázala sama seba predstaviť v jednej vete s Michaelom Phelpsom. Je to ako porovnávať jablká a pomaranče,“ poznamenala Shiffrinová.

Shiffrinová sa sústredí na obrovský slalom a slalom

Američanka plánuje v Pjongčangu štartovať vo všetkých disciplínach. „Stále si však nie som istá, či na to budem mať silu. Teraz sa sústredím na obrovský slalom a slalom. Potom začnem premýšľať nad rýchlostnými disciplínami,“ informovala mladá suverénka medzi zjazdárkami.

Shiffrinová v druhej polovici januára cítila únavu. „S fyzickou únavou prišla aj mentálna. Zdá sa, že to vyplynulo z podcenenia, koľko energie stojí štart v rýchlostných disciplínach,“ myslí si. Američanka už má na svojom konte jedno olympijské zlato, získala ho ako 18-ročná v slalome na ZOH 2014 v Soči. Prezradila aj to, ako skladuje svoje cenné kovy.

„Odkladám si ich do ponožiek. Už pred Soči som počula, že je to najlepšie miesto na odkladanie medailí. Takto sú v bezpečí a pripravené na to, aby som ich preniesla niekam inam. Ale neprezradím, kde presne ich mám doma odložené. Niekto by to možno chcel zneužiť a ukradnúť mi ich,“ poznamenala s úsmevom.

Vyjadrenia Mikaely Shiffrinovej priniesol Olympijský informačný servis.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mikaela Shiffrinová