Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Prezident SR Ivan Gašparovič s profesorom Štefanom Kassayom Foto: Marián Garaj/KP SR
15. apríla 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Štefana Kassaya prijal prezident SR

BRATISLAVA 15. apríla (WBN/PR) – Dnes prijal na stretnutí prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič vedca a podnikateľa Štefana Kassaya, ktorý informoval o svojej vedeckej, podnikateľskej a ekonomickej misii.

Profesor Štefan Kassay realizuje ekonomickú diplomaciu cez propagáciu slovenských produktov v zahraničí. K tejto misii patria aj pravidelné stretnutia s veľvyslancami a poprednými osobnosťami zahraničnej vedeckej obce. „Už tretí rok sa aktívne venujem ekonomickej diplomacii,“ upresnil na stretnutí Štefan Kassay. Prezident Ivan Gašparovič sa zaujímal o konkrétne výsledky z tejto aktivity. „Cez ekonomickú diplomaciu prezentujem odborné publikácie, pentalógiu Podnik a podnikanie. Spoluorganizujem verejné prezentácie týchto publikácií, kde sa môžu účastníci oboznámiť aj s výrobkami spoločnosti I.D.C. Holding, a.s.,“ konkretizoval predseda Dozornej rady I.D.C. Holding, a.s., Štefan Kassay. Ďalej uviedol, že takto sa šíri povedomie o Slovensku, podnikaní a vytvára sa priestor na nadviazanie nových obchodných vzťahov.

Slovenská kniha európskeho významu

Pentalógia Podnik a podnikanie obsahuje skoro dvadsaťročné poznatky Štefana Kassaya z produkčnej praxe, predovšetkým z riadenia veľkých podnikov. Mnohé z nových metodík riešení aplikoval v spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. Čo je zvlášť prínosné, skúsenosti mnohých ďalších podnikov autor pentalógie približuje v prípadových štúdiách. Podnik a podnikanie vychádza pod gesciou Európskej akadémie vied a umení, ktorej je Štefan Kassay riadnym členom. “ Pentalógiu vydávame v piatich jazykoch, aby bola viac dostupnejšia aj pre čitateľov v zahraničí,“ povedal autor Štefan Kassay. V týchto dňoch prichádza do distribúcie anglická mutácia finálneho piateho zväzku pentalógie. Uvedenie slovenskej verzie je naplánované na máj 2014.

Dve misie jedného podnikateľa

Podnikateľ Štefan Kassay uviedol aj podstatu prvotných predsavzatí vo svojom dvojjedinom úsilí. Ide vlastne o dve misie: „Prvá moja misia je orientovaná na dobro pre ľudí. Rozhodol som sa vybudovať podnik, ktorý dá chlieb ľuďom aj po mojom fyzickom nebytí.“ Plnenie tejto misie sa mu určite darí, nakoľko aj v čase krízy investujú v I.D.C. Holding, a.s., 55-60 miliónov eur do vybudovania integrovaných odštepných závodov v Seredi bez štátnych dotácií. „Druhá moja misia je naviazaná na prvú a to v tom zmysle, že všetko čo som sa naučil v riadení podniku, všetky moje skúsenosti dám k dispozícii aj iným podnikom. Preto publikujem a snažím sa, aby potrebné znalosti si osvojila aj mladá, nastupujúca generácia manažérov,“ uviedol profesor Štefan Kassay. Výsledkom druhej Kassayovej misie je pentalógia Podnik a podnikanie, ktorú na tomto stretnutí obdržal aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič.

O Štefanovi Kassayovi

Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc., člen Európskej akadémie vied a umení v Salzburgu, autor odborných publikácií uznávaný a často citovaný v zahraničí, je jeden z najúspešnejších ľudí v rámci Slovenska a Česka. Vybudoval medzinárodne uznávanú nadnárodnú korporáciu I.D.C. Holding, a.s., v ktorej pôsobí ako predseda Dozornej rady. Jeho pracovná kariéra je spojená s podnikateľskou aktivitou v symbióze s riadiacou, vedecko-výskumnou a publikačnou činnosťou. Je autorom vyše 50 monografií, 16 vedeckých prác, 120 odborných prác, 14 vedeckých, výskumných a tematických úloh, 5 patentov a vynálezov. Vystúpil na desiatkach konferenciách a prezentáciách na Slovensku a v zahraničí. V ostatných rokoch sa okrem autorskej činnosti v spolupráci s MZVaEZ venuje ekonomickej diplomacii.

Odporúčané články

Štefan Kassay s ministrom kultúry o kultúre podnikania Moc môže byť aj škodlivá

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...