Štefečeková s Vargom vystrieľali pre Slovensko v Baku zlato

Zuzana Rehák Štefečeková
Slovenská strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BAKU 18. júna (WEBNOVINY) – O historicky prvú zlatú medailu z európskych hier pre Slovensko sa postarali reprezentanti v športovej streľbe. Zuzana Rehák Štefečeková a Erik Varga triumfovali vo štvrtok v súťaži miešaných tímov v disciplíne trap na I. EH v azerbajdžanskom Baku a rozšírili zbierku SR na štyri cenné kovy (1 – 1 – 2).

Súťaž patrila suverénne Slovensku

Rehák Štefečeková a Varga prešli súťažou úplne suverénne. Najskôr vyhrali kvalifikáciu, v ktorej trafili 94 zo 100 terčov. Druhí Francúzi za nimi zaostali o tri body, tretí Rusi o ďalší jeden. V semifinále si slovenské duo poradilo s Talianskom a Španielskom.

Každý z dvojice mal po 15 výstrelov, Slováci trafili celkovo 28 terčov. Rehák Štefečeková nemierila presne pri druhom (14) a Varga pri ôsmom výstrele (14). S prehľadom to stačilo na finále, keďže Španieli mali 24 úspešných zásahov a Taliani vypadli už po dvadsiatich výstreloch so ziskom 14 bodov.

Varga so Štefečekovou minuli len tri terče

Duel o zlato mali zverenci trénera Branislava Slamku od začiatku vo svojich rukách, keďže Rusi mali po desiatich terčoch na konte už päť chýb na rozdiel od svojich dovtedy stopercentných slovenských konkurentov. Ani v ďalšom priebehu finále sa Jelena Tkačová s Alexejom Alipovom nedočkali zdramatizovania pretekov.

Rehák Štefečeková minula len dvanásty, Varga ôsmy a pätnásty terč, čo im vynieslo súčet 27 terčov. Rusi zaostali až o šesť terčov (21). Bronz putuje do San Marína zásluhou dvojice Alessadra Perilliová, Manuel Mancini. Pre 39-ročného Vargu je to po striebre zo súťaže jednotlivcov druhé medailové umiestnenie v Baku.

Pre 39-ročného Vargu je to po striebre zo súťaže jednotlivcov druhé medailové umiestnenie v Baku. „Sú to príjemné pocity, včera som získal striebro, dnes zlato. Som veľmi šťastný, táto súťaž bola náročná, mal som zažívacie problémy. Musím sa poďakovať aj Zuzke, dnes to bol predovšetkým tímový výkon,“ uviedol Erik Varga a Zuzana Rehák Štefečeková ho doplnila: „Je to špeciálne, na stupni víťazov som nebola sama, boli sme tam dvaja. Prvýkrát sme strieľali podobnú súťaž a hneď ju aj vyhrali. Dnes som strieľala uvoľnenejšie ako pri individuálnej súťaži, lebo nešlo o miestenky. Ráno som si povedala, že si to chcem užiť na maximum. Teším sa, že sa nám to podarilo. Súťaž sa hodnotí super, lebo sme vyhrali základnú časť i semifinále a bravúrne zvládli aj finále. Erik, či má alebo nemá zažívacie problémy, strieľa ako malý boh. Je to super pocit, že pri vás niekto stojí a nie ste tam sám.“

Výsledky – I. európske hry v Baku:
STREĽBA

Trap – miešané tímy – kvalifikácia:

1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 94 b.,

2. Francúzsko (Carole Cormenierová, Antonin Desert) 91,

3. Taliansko (Jessica Rossiová, Massimo Fabbrizi) a Rusko (Jelena Tkačová, Alexej Alipov) po 90

I. semifinále:

1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 28 bodov,

2. Španielsko (Alberto Fernández, Fátima Gálvezová) 24,

3. Taliansko (Jessica Rossiová, Massimo Fabbrizi) 14 – eliminované po 20 výstreloch

II. semifinále:

1. Rusko (Jelena Tkačová, Alexej Alipov) 24,

2. San Maríno (Alessandra Perilliová, Manuel Mancini) 23,

3. Francúzsko (Carole Cormenierová, Antonin Desert) 13 – eliminované po 20 výstreloch

finále:

1. Slovensko (Zuzana Rehák Štefečeková, Erik Varga) 27,

2. Rusko (Jelena Tkačová, Alexej Alipov) 21

o 3. miesto: 3. San Maríno (Alessandra Perilliová, Manuel Mancini) 27, 4. Španielsko (Alberto Fernández, Fátima Gálvezová) 27

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik VargaZuzana Rehák ŠtefečekováZuzana Štefečeková