Štěpánek s Paesom budú hrať semifinále, Bryanovci nezaváhali

Bob bryan

LONDÝN 8. novembra (WEBNOVINY) – Americkí tenisti Bob a Mike Bryanovci nasadení ako prví zvíťazili v záverečnom druhom zápase štvrtkového programu štvorhry na koncoročnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne v základnej A-skupine nad pakistansko-holandským párom Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer, siedmym v hierarchii, za 76 minút 7:5, 6:4.

V úvodnom sete dosiahli Bryanovci brejk bez straty fiftínu v dvanástej hre. Dovtedy sa žiadna dvojica nedopracovala ani len k „no ad“ (okamžite rozhodujúca loptička pri zhode). V druhej časti sa favoriti presadili na returne v desiatom geme.

Tridsaťštyriročné kalifornské dvojičky upravili v bilancii zo vzájomných súbojov na 6:1. Nadviazali na takisto dvojsetový semifinálový úspech z tohtoročných newyorských grandslamových US Open. Trojnásobní šampióni z tohto podujatia Bryanovci (tituly 2003, 2004 a 2009) majú napriek vstupnej prehre so Španielmi Marcelom Granollersom-Pujolom a Marcom Lópezom solídne vyhliadky na postup do nedeľňajšieho semifinále.

Paes_stepanek

Indický tenista Leander Paes a Čech Radek Štěpánek nasadení ako tretí zvíťazili v úvodnom z dvoch zápasov štvrtkového programu štvorhry v základnej A-skupine nad Španielmi Marcelom Granollersom-Pujolom a Marcom Lópezom, šestkami žrebu, za 92 minút 7:5, 6:4.

Úspechom vo dvoch setoch si v predstihu zabezpečili postup do nedeľňajšieho semifinále.

Paes a Štěpánek v úvodnej časti nevyužili brejkbalovú šancu za stavu „no ad“ (okamžite rozhodujúca loptička pri zhode) v šiestom geme, ale presadili sa na returne v dvanástej hre. V druhom dejstve dva razy zmazali manko brejku, predviedli obrat z 2:4.

V druhom štvrtkovom stretnutí v tejto skupine si od 19.00 h SEČ zmerajú sily najvyššie nasadení Američania Bob a Mike Bryan s pakistansko-holandským tandemom Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer.

Štvrtok – výsledok štvorhry:

A-skupina:

Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) 7:5, 6:4 za 92 minút

Tabuľka A-skupiny:

1. Paes, Štěpánek 2 2 0 4:0 26:18 4 – istota postupu do semifinále

2. Granollers-Pujol, M. López 2 1 1 2:3 22:25 2

3. B. Bryan, M. Bryan 1 0 1 1:2 12:13 0

4. Qureshi, Rojer 1 0 1 0:2 9:13 0

Legenda: poradie, pár, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

Predchádzajúce výsledky: Marcel Granollers-Pujol, Marc López (Šp.-6) – Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) 7:5, 5:7, 11:9 (zápasový tajbrejk) za 100 minút, Leander Paes, Radek Štěpánek (India/ČR-3) – Aisam-Ul-Haq Qureshi, Jean-Julien Rojer (Pak./Hol.-7) 6:4, 7:5 za 94 minút

Tabuľka B-skupiny:

1. Marray, Nielsen 2 2 0 4:2 25:23 4 – istota postupu do semifinále z 1. priečky

2. Mirnyj, Nestor 2 1 1 3:3 24:24 2

3. Bhupáthí, Bopanna 2 1 1 3:3 23:23 2

4. Lindstedt, Tecau 2 0 2 2:4 22:24 0

Doterajšie výsledky: Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) – Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-4) 4:6, 7:6 (1), 12:10 (zápasový tajbrejk) za 97 minút, Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) – Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) 6:4, 6:7 (1), 12:10 (zápasový tajbrejk) za 97 minút, Jonathan Marray, Frederik Nielsen (V. Brit./Dán.-8) – Max Mirnyj, Daniel Nestor (Biel./Kan.-2) 7:6 (3), 4:6, 12:10 (zápasový tajbrejk) za 101 minút, Maheš Bhupáthí, Rohan Bopanna (India-5) – Robert Lindstedt, Horia Tecau (Švéd./Rum.-4) 6:3, 5:7, 10:5 (zápasový tajbrejk) za 84 minút