Štěpánka Hilgertová chce skončiť po olympiáde v Londýne

Štěpánka Hilgertová
Štěpánka Hilgertová Foto: SITA/AP

PRAHA 16. mája (WEBNOVINY) – Olympijská víťazka vo vodnom slalome z Atlanty 1996 a Sydney 2000 Štěpánka Hilgertová chce svoju mimoriadne úspešnú kariéru ukončiť až po OH 2012 v Londýne.

Štyridsaťtriročná rodáčka z Prahy uplynulý víkend na nominačných pretekoch do českého reprezentačného tímu pre súťažnú sezónu 2011 obsadila v disciplíne K1 prvé a tretie miesto a bez problémov zaujala pozíciu druhej českej kajakárky. Lepšia od žijúcej legendy vodného slalomu bola iba 21-ročná Kateřina Kudějová.

„Tento rok sa mi jazdí veľmi dobre. Vidieť však, že mladšie pretekárky sa veľmi zlepšili. Moje súčasné výsledky však ešte nie sú ideálne,“ citoval v pondelok český denník Sport slová Štěpánky Hilgertovej, ktorej víkendové výsledky pomohli vyriešiť dilemu, či má v kariére ešte pokračovať, alebo nie.

Podľa vlajkonosičky českej výpravy na OH 2008 v Pekingu ak všetko tento a budúci rok pôjde podľa plánu, avizovaná rozlúčka s bohatou športovou kariérou po jej šiestej olympiáde v Londýne v roku 2012 bude reálna. Štepánka Hilgertová vtedy bude mať 44 rokov. Do českého reprezentačného výberu v K1 muži sa z 2. miesta pretlačil aj Hilgertovej syn Luboš. Miesto prvého českého kajakára pre sezónu 2011 si vybojoval Vavřinec Hradilek.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom