Sterling sa mieni s NBA súdiť do konca života, klub nepredá

Donald Sterling
Foto: SITA/AP

LOS ANGELES 10. júla (WEBNOVINY) – Donald Sterling nikdy nepredá basketbalový klub Los Angeles Clippers a s NBA sa mieni súdiť až do svojej smrti. Povedal to vo svojom emotívnom výstupe na súde, ktorý má rozhodnúť, či mala jeho manželka Shelly právo prijať ponuku na kúpu organizácie za dve miliardy dolárov od bývalého výkonného riaditeľa Microsoftu Steva Ballmera.

Prinútili ju k tomu kroky NBA po tom, ako prepukol škandál so Sterlingovými rasistickými poznámkami pri hádke s milenkou.

Majiteľ klubu tvrdí, že manželka ho zradila

„Ste na veľkom omyle. Nikdy, nikdy tento tím nepredám a kým budem žiť, budem sa s NBA súdiť za toto nehorázne porušenie zákona o monopole,“ kričal v stredu realitný magnát z lavice svedkov a keď sa k nemu manželka priblížila, spustil: „Padaj odo mňa, ty sviňa!“ Prestal až po napomenutí sudcom.

Shelly Sterlingová bude vypovedať vo štvrtok. „Podviedla ma, veril som jej. Nikdy som si nemyslel, že nebude stáť po mojom boku,“ dodal na jej adresu 80-ročný rodák zo Chicaga.

Sterling sa odvoláva na porušenie ústavných práv

Donald Sterling odmietol dať súhlas s predajom Clippers a žaluje NBA pre porušenie jeho ústavných práv. Odvolal sa pri tom na protizákonnosť nahrávky jeho hádky s V. Stivianovou, v ktorom zazneli z jeho úst slová urážajúce čiernu rasu.

Zverejnenie nahrávky spustilo aféru a viedlo k tomu, že komisár NBA Adam Silver na základe jej obsahu uložil Sterlingovi doživotný zákaz pôsobenia v lige, pokutu 2,5 milióna dolárov a vyvinul na neho nátlak k predaju.

Organizácia, ktorú vlastnil 33 rokov, má prejsť za dve miliardy dolárov do rúk Ballmera. Obchod dohodla Sterlingova manželka Shelly a Rada guvernérov NBA má o nej hlasovať 15. júla, teda v deň, keď vyprší termín platnosti Ballmerovej ponuky. Ak sa predaj neuskutoční do 15. septembra, NBA chce klub prevziať a dať ho do dražby.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Sterling
Firmy a inštitúcie Los Angeles Clippers