Steven Gerrard chce prekonať Beckhamov rekord

Steven Gerrard
Steven Gerrard Foto: SITA/AP

LONDÝN 21. januára (WEBNOVINY) – Kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Steven Gerrard by chcel prekonať rekord Davida Beckhama v počte štartov za národný tím Albionu a verí v úspech na budúcoročných majstrovstvách sveta v Brazílii, na ktoré sa ešte zverenci Roya Hodgsona musia prebojovať.

Gerard nastúpil v novembri vo Švédsku na svoj 100. reprezentačný zápas a so spoluhráčmi je v tabuľke kvalifikačnej H-skupiny na 2. mieste za vedúcou Čiernou Horou.

Ak sa Anglicko dostane na turnaj do Brazílie a Gerrard bude zdravý, mohol by už o rok prekonať 115-zápasový Beckhamov rekord.

„Mojím osobným cieľom je čo najviac nastúpiť za národný tím. Budem sa snažiť prekonať Beckhama, keďže je to výnimočný futbalista,“ povedal Gerrard. Anglicko nezískalo žiadnu veľkú trofej od triumfu na majstrovstvách sveta 1966. „Nechcem hovoriť o veľkých očakávaniach. Najskôr sa musíme na šampionát dostať. Vždy pred začiatkom veľkého turnaja hovorím, že musíme mať aj šťastie. Ak sa k tomu pridajú správne smery pre loptu, potom som presvedčený, že môžeme dosiahnuť aj nemožné. V minulosti som sa o tom presvedčil s Liverpoolom, teraz sme to videli v prípade Chelsea. Nie vždy vyhrávajú suverénne najlepšie tímy a my musíme neustále veriť,“ doplnil Gerrard.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe David BeckhamSteven Gerrard
Firmy a inštitúcie Anglická futbalová reprezentácia